Potovanje s surfom Portorož-Črna gora

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7536
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Po Jul 04, 2016 18:11

A ne bi šel raje v bolnico slikat rebra?
pilatus84
Poročnik fregate
Prispevkov: 60
Pridružen: Ne Feb 01, 2015 11:27

OdgovorNapisal/-a pilatus84 » Po Jul 04, 2016 18:49

Po vcerajsnem "stress testu" stopnic na barki se je izkazalo, da ni poknil samo zvar ampak tudi rebro. Zato sem danes dan in noc posvetil jogi da sem porihtal bolecine na stopnjo "znosno" in pocival. Sasotova vneta ramenska misica pa bo za vecno hvalezna nasvetu polanca, ki je svetoval kremo iz vrazjega kremplja in saso je po vtiranju dobre doze kreme postal kot prerojen in odsurfal 20NM v krmo kot Dunkerbeck. Aladin je obljubljal burjo, dokaj solidne moci in nasmeh na obrazu ko je startal v burjo je bil poln veselja, saj bi po napovedih to pomenilo glisiranje. Jaz sem se mu zakrical pokazi zdaj tem jadralcem kaj dela windsurf. 5 min po tem ko sem to rekel in je saso prilagajal jadro za mocen veter je burja sla v franze in zapihal maestral. V praksi to pomeni da iz bocnega (idealnega) vetra za desko dobis batine od zadaj v krmo in ne mores biti pripet na trapez. Grrrrr!! Ali povedano drugace zadrzujes upor vetra na roke namesto na gravitacijo lastne teze. Vsaka cast saj je v krmo odsurfal 20Nm. Jaz sem medtem pocival sedaj vem da imam poceno rebro in sem se psihicno pripravil na dneve bolecin, ki prihajajo. Jutri bom si povil prsni kos in se trudil do konca oddelati svoje. Trenutno smo zasidrani pred campom Romantika, kjer Alesjo v sodelovanju z preostalim delom posadke pripravlja pastico. Kje tocno to je, lahko pogledate na www.adriasurfing.com ,kjer je mogoce spremljati naso pozicijo v zivo. Alesjo k sreci pozna lastnika kampa pred katerim smo (namenoma) zasidrani in nama je zrihtal poceni nocitev. Posodil nam bo se avto da gremo iskati elasticne povoje da za jutri mumificiram svoj prsni kos. Ce pa je kje v blizini kak morjeplovec se naj javi da se malo podruzimo. Lp by pilatus
pilatus84
Poročnik fregate
Prispevkov: 60
Pridružen: Ne Feb 01, 2015 11:27

OdgovorNapisal/-a pilatus84 » Po Jul 04, 2016 18:52

H2O dvakrat sem ze mel picenega tega hudica in selmna slikanje in recejo ti nekaj v smislu " poceno rebro, 1mesec pocitka" . prvovtak vem ker poznam obcutek, za drugonpa nimam casa. Bom poskusil it naprej pa bomo videli. Nebi rad odnehal na polovici. :?
polanc
Admiral
Prispevkov: 9475
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Jul 04, 2016 19:32

juhu krema je delala ,ful sem vesel..Žal se kremi za rebra reče počitek,tega pa ni na zalogi.Probaj it do konca,ampak prvo glej na zdravje.Mlad si še,še boš lahk surfal..da ne delamo sedaj črnih filmov kaj bi ,če bi hud veter, pa valovi pa težko plaval..Sam presodi,čeprav je tud Petra tekla z počeno rebro.
Pa držte se..
Uporabniški avatar
Katjusa
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 130
Pridružen: Če Sep 26, 2013 22:26
Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a Katjusa » Po Jul 04, 2016 21:16

Mi iz Zaglava na Iž, vi v Zaglav
Slika
Srečno
lp
pilatus84
Poročnik fregate
Prispevkov: 60
Pridružen: Ne Feb 01, 2015 11:27

OdgovorNapisal/-a pilatus84 » Po Jul 04, 2016 21:26

Uuuu kako lepa slika ;)
polanc
Admiral
Prispevkov: 9475
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Jul 04, 2016 22:15

A, hm, lahk mal nakladamo??Me zanima kak da niste šli raj na Ugljan in Pašman,kar je manj milj do te točke kjer ste sedaj?Pa kr na Murtter.
Uporabniški avatar
johnny1300
Viceadmiral
Prispevkov: 386
Pridružen: To Okt 28, 2014 08:36
Kraj: Straža
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a johnny1300 » Po Jul 04, 2016 22:48

Katjusa napisal/-a:Mi iz Zaglava na Iž, vi v Zaglav
Slika
Srečno
lp


katjusa.
Skoda, da nisi zahopsala , bi sa spoznali, imasmkaksno sliko, da bi sal Alesea na koledar?
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4877
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » Po Jul 04, 2016 23:09

:D picili smo po vetru in zdaj smo v romantiki moram rect da gazdu kampa poznam ze vrsto let in mario ter saso bosta danes prespala v veliiikiii prikolci in verjamem da se bosta spocila kot je treba zjutro pa grem z gazdo kampa v pakostane da nabavim elastik povoj za marijevo rebro da mu bo lazje nadaljevanje poti fanta sta kul dobra in izjemno vzdrzljiva bomba razumevanje je na vrhuncu pomoc pri tem podvigu je za moje pojme maksimalna ni trenutka da ju ne bi imel na oceh lep pozdrav vsem ki nas spremljate :D
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » To Jul 05, 2016 00:33

pilatus84 napisal/-a:Mama micka, naj povijem cel prsni kos al sam tam kjer je poceno? Z elasticnim povojem?

Povij sirse da bo bolj udobno.

Elasticen da in pa tudi navaden. Z navadnim omejis raztezanje prsi preko mej bolecine. Ampak navadem omenuje tudi dihanje...
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
pešekan
Admiral
Prispevkov: 2295
Pridružen: Pe Avg 26, 2011 10:58
Kraj: ilirska bistrica

OdgovorNapisal/-a pešekan » To Jul 05, 2016 08:16

Ko sem imel počeno rebro sem si pomagal z motorističnim ledvičnim pasom in je kar pomagal. :wink:
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » To Jul 05, 2016 08:33

Če pridete danes na Jezera za Hribošnjak vam spečem ćevape.
Kadarkoli sem za prave morjeplovce na 091 170 64 58.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
francelj
Admiral
Prispevkov: 1097
Pridružen: Po Nov 26, 2007 21:09
Kraj: Brezovica

OdgovorNapisal/-a francelj » To Jul 05, 2016 11:13

Počeno rebro navadno grdo boli. Res je, da kakšnega posebnega zdravljenja pri tem nihče ne ponuja, pač počitek in drugi ukrepi, ki naj zmanjšajo bolečino. Če je rebro zgolj počeno, ni pretirano nevarno, tudi če ne boš ubogal in ne boš počival. Problem lahko nastane, če je rebro ob poki nestabilno ali počneš s sabo kaj takega, da bi se lahko prelomilo. Takrat lahko oster del kosti prebode plevro (ovojnico pljuč in notranjosti prsnega koša). V prostor, kjer je sicer vakum, začne puščati zrak ali kri, pljuča pa ne morejo več slediti gibom prsnega koša pri dihanju. Stanje lahko postane v kratkem zelo resno. Saj se spomnite pnevmotoraksa iz prve pomoči, ane.

Nočem strašiti, verjetnost takih zapletov pri mladih in treniranih je manjša, kot pri nas starih in debelih. Petra Majdič je 2010 na olimpijskih igrah s pnevmotoraksom uspela osvojiti celo medaljo. Preberite tukaj: http://www.rtvslo.si/sport/preostali-sporti/olimpijske-igre-2010/po-podelitvi-medalj-petra-s-helikopterjem-v-bolnisnico/223844.
Vseeno pa, imela je strašansko srečo. Lahko, da jo imate tudi vi, ampak jaz bi si šel slikat rebra in bi nadaljeval samo, če je res čisto majčkena poka.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9475
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » To Jul 05, 2016 15:11

Fantje,tole kar je Francelj napisal,pa 2 krat preberte in OBVEZNO upoštevajte,mož je iz stroke in hudičev dobr ve kar je napisal.Pa do KR ENga se tud zapeljte na luštno
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4832
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » To Jul 05, 2016 15:41

A shorty neopren pa ne stisne dovolj, po moje bolj kot povoj.
Vsekakor reskirajte en dan za slikanje RTG in če ni krize močni analgetiki, brez teh ne bo šlo.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov