Dalmacija 2012

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

sorry
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 23
Pridružen: Ne Feb 28, 2010 07:15

Dalmacija 2012

OdgovorNapisal/-a sorry » Po Jan 21, 2013 18:51

Pozdravljeni morjeplovci.

Z mojo drago sva se lansko leto odpravla na en mal dalši izlet po Dalmaciji.
Dolgo sem rabil ,da sem ustvaril filemček ,ki si ga lahko ogledate na spodnji povezavi. Upam da vse pove.

Ave


http://www.youtube.com/watch?v=eBOS3Eu2ah8
Uporabniški avatar
Bimmer
Viceadmiral
Prispevkov: 481
Pridružen: So Apr 23, 2011 11:34
Kraj: Bled

OdgovorNapisal/-a Bimmer » Po Jan 21, 2013 19:16

Vsa čast!
Plovilo: ALA MOANA II
al

OdgovorNapisal/-a al » Po Jan 21, 2013 19:24

Enkratno!

Dokaz, da se z majhnim daleč pride :)
Mislim, da ni lepšega, kot se it robinzona z gumenjakom po Jadranu.
Mat13
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 79
Pridružen: So Avg 14, 2010 15:56
Kraj: dravskla dolina

OdgovorNapisal/-a Mat13 » Po Jan 21, 2013 19:29

Zelo lepo, tak se to dela. :D
kak je luštno če je fajn
Uporabniški avatar
bolid
Admiral
Prispevkov: 2659
Pridružen: Če Maj 29, 2008 18:56
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bolid » Po Jan 21, 2013 19:56

Samo to ti lahko rečem SUPER, sem šel v vpisnik pogledat pa vidim da imaš zodiaca 3,7m dolžine in samo 30Ks motor gor obešen :shock:.Ja kaj naj rečem kot super.Dej malo deli z nami, koliko časa si porabil za tole pot.
Ure dnevi leta tečejo....
Uporabniški avatar
DR.E
Admiral
Prispevkov: 1693
Pridružen: Ne Jun 08, 2008 11:39
Kraj: Maribor, Bunarina - Pula
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a DR.E » Po Jan 21, 2013 20:05

Fantastično, to je podvig za v spominsko knjigo. Dolžina prevoženega, čas trajanja, malo nam napiši kaj več...
MMSI: 238 460 540---- Call.s.: 9AA5011
POZOR: Kdo je trenutno na oblasti pri nas?
bsc46
Admiral
Prispevkov: 736
Pridružen: To Dec 08, 2009 11:39
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a bsc46 » Po Jan 21, 2013 20:08

Bravo. Lepa ruta. Guma je pa itak zakon.
Ljubitelj narave
Uporabniški avatar
BOJA
Admiral
Prispevkov: 710
Pridružen: Če Maj 06, 2010 14:52
Kraj: Trzin

OdgovorNapisal/-a BOJA » Po Jan 21, 2013 20:20

Evo, sem si rekel, samo na hitro pogledam, itak nimam časa :?

No, pa ni šlo, sem moral pogledat do konca in bil sem nekako hipnotiziran, kot da sem bil zraven :lol:

Krasen prispevek, res! :wink:
Še kdaj...

lp
Green to green or red to red, safely go ahead!
polanc
Admiral
Prispevkov: 9472
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Jan 21, 2013 20:24

Dober si ni kaj,kaka reportaža marca...
lme
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 77
Pridružen: Pe Avg 29, 2008 20:01

OdgovorNapisal/-a lme » Po Jan 21, 2013 21:04

S tako majhnim pa tako daleč,vauuuuu pogumno.
Uporabniški avatar
frikmusic
Admiral
Prispevkov: 653
Pridružen: Po Dec 14, 2009 15:53
Kraj: Ljubljana-Volme Kamenjak
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a frikmusic » Po Jan 21, 2013 21:21

Bravo taprav podvig ni kej :D :D

Frik
Frajtonerca je prava stvar...
sorry
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 23
Pridružen: Ne Feb 28, 2010 07:15

OdgovorNapisal/-a sorry » Po Jan 21, 2013 22:08

Po dolgem času spet mal pregledal slike, pa sm reku da bi blo fino nekaj iz tega narest.

Idejo za tak dopust sem dobil prav od vas ,ki pišete na forum.

V službi sem si izboril tri tedne dopusta. Moji sem povedal kakšen imam načrt in da gre lahko seveda zraven - politično sem jo,...

Prvotno sem imel v načrtu da greva iz Medulina čez kvarner, vendar se za to nisem odločil iz dveh razlogov.
1.ker nisem vedel kakšno bo vreme čez tri tedne ko ga bova prečkala.
2.ker smo pred leti tu izgubili Matjaža in Andreja (ave)

No zato sem se odločil za meni domači Pag.

21.7. V soboto sva z avtom prispela na Pag. V Novalji uredil plovno dovoljenje. Napoved je bila slaba. Na www.yr.no so bile tri puščice za burjo. V napoved sem šel preveč optimistično. Prvo noč sva prespala na plaži *šumica* blizu Metajne. Bila sva v zavetju pred burjo, ki se je ponoči samo še okrepila. Na Pagu sva ostala do 26.7.

Pot sva nadeljevala proti severu,mimo Raba na Krk. V Stari Baški sva obiskala sestrično in pri njej prenočila.

Drugi dan sva krenila proti Lošinju in tam ostala dva dni.
Moja mi pove kako ji je tu všeč in zakaj nebi kar tu preživela dopust.
JA SEVEDA

Pot sva nadeljevala mimo Ilovika, Silbe Ista ,.. do Male Rave kjer smo se dobili z kolegi. Naslednja dva dni smo potovali skupaj. Naju sta odložila na Hvaru in nadeljevala pot v Grčijo.
Južno od mesta sva kampirala v kraju Milna. Za sosede sva imela zagrebčane, ma ne da bi govoru.

Po nekaj dneh uživanja na Hvaru sva se odločila obiskati Bol na Braču.
Severno od Bola so zelo lepe plaže. Na eni od njih sva prespala. Vse ok, ampak če ne bi bilo tok komarjev, pa še en je pozabu luč ukasnit, beri polna luna.

Na prošnjo moje bolše polovice sva iz Bola plula vse do Murterja.

Po šestih dneh Murterja in druženja z sestrično se je najin dopust počasi bližal koncu.

Na Pagu sva še ostala dva dni nato pa domov.

V treh tednih sva preplula 350nm.

Se opravičujem če v besedilu ni pridevnikov; super, krasno, sanjsko,...
Uporabniški avatar
Piki
Admiral
Prispevkov: 2224
Pridružen: To Avg 28, 2007 21:45
Kraj: Ljubljana-Opatija

OdgovorNapisal/-a Piki » Po Jan 21, 2013 22:22

Super !
Uporabniški avatar
DR.E
Admiral
Prispevkov: 1693
Pridružen: Ne Jun 08, 2008 11:39
Kraj: Maribor, Bunarina - Pula
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a DR.E » Po Jan 21, 2013 22:43

Moti me edino rahla lahkomiselnost ob taki poti, ki se mi poraja tukaj zraven....
MMSI: 238 460 540---- Call.s.: 9AA5011

POZOR: Kdo je trenutno na oblasti pri nas?
sorry
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 23
Pridružen: Ne Feb 28, 2010 07:15

OdgovorNapisal/-a sorry » Po Jan 21, 2013 23:05

DR.E napisal/-a:Moti me edino rahla lahkomiselnost ob taki poti, ki se mi poraja tukaj zraven....


DR.E se strinjam s teboj. Nekaj lahkomiselnosti je bilo. V bistvu nisem imel cilja do kam naj bi šla. Tudi z kolegoma s katerima sva šla vse do Hvara sem se slišal dan prej.
Najina plovba je bila podrejena vremenski napovedi.
Na pot sva šla z sigurnim gumenjakom. Večji del poti sva plula v dopoldanskem času, ko je bilo mirno morje.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov