zalivi z mivko ali drobni pesek

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

pero123
Admiral
Prispevkov: 914
Pridružen: So Sep 04, 2010 23:50

zalivi z mivko ali drobni pesek

OdgovorNapisal/-a pero123 » So Jul 06, 2013 15:06

Prosim za pomoc iscem zalive z mivko ali drobnim peskom na plazi ce kdo kej ve Z stran cresa pa naprej dol vse do Ista... da se pripeljes pa da se lahko otroci lepo igrajo na plazici...???
--Bodybanger--
DREAMS
Kapitan
Prispevkov: 178
Pridružen: Ne Jun 14, 2009 22:49

OdgovorNapisal/-a DREAMS » So Jul 06, 2013 18:32

Ahoj. Mislim da boš moral kar lep sam mal zakurblat pa raziskovat take kotičke :)

Lp Denis
bsc46
Admiral
Prispevkov: 736
Pridružen: To Dec 08, 2009 11:39
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a bsc46 » So Jul 06, 2013 18:36

Na Rabu jih imaš veliko.
Ljubitelj narave
Poletni veter
Kapitan
Prispevkov: 167
Pridružen: So Okt 08, 2011 17:29
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Poletni veter » So Jul 06, 2013 23:08

na rabu na loparju je poleti najvčeja svinjarija kar jih je...pero ne pozabi na morske pajke, ki se radi skrivajo v mivki....na rabu sem ga prvič tega hudiča v živo videl v mivki...

plaža na lošinju Čikat ima mivko, ampak je ful umazanija pa z barko itak ne smeš v čikat...

pa na susku imaš mivke kolkr češ, še za izvoz....po susku mivke ne đeliš več niti videt...

pa na silbi če me spomin ne vara na V obali blizu priastnišča je tudi mivka ...

amapk v mivki so morski pajki, hehehe..
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Ne Jul 07, 2013 09:02

NajLepsša peščena zaliva sta Slatinica in južna slatina na Olibu. Tudi skrajni južni rt Cresa ima en takšen zaliv. Pa sidrišče med Velimi in Malimi Orjulami je peščeno. Ja karnnekaj jih je na tvoji ruti do Ista. Tudi prelaz med Istom in Molatom ( Zapuntel) premore nekaj takšnih predelov.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
elbarto
Admiral
Prispevkov: 743
Pridružen: Ne Jul 26, 2009 13:50

OdgovorNapisal/-a elbarto » Ne Jul 07, 2013 11:13

poglej z google earth, uporabna zadeva za taka iskanja.
bsc46
Admiral
Prispevkov: 736
Pridružen: To Dec 08, 2009 11:39
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a bsc46 » Ne Jul 07, 2013 12:48

V Lopar niti pod razno. Imaš pa že prej kar nekaj zalivčkov z mivko.
Ljubitelj narave
bats
Kapitan
Prispevkov: 184
Pridružen: To Jun 12, 2012 08:01
Kraj: Gorenjska

OdgovorNapisal/-a bats » Po Jul 08, 2013 15:40

Lubenice na Cresu.
andrejv
Admiral
Prispevkov: 762
Pridružen: Pe Okt 30, 2009 21:38
Kraj: Ljubljana, Koper

Re: zalivi z mivko ali drobni pesek

OdgovorNapisal/-a andrejv » Po Jul 08, 2013 23:00

pero123 napisal/-a:Prosim za pomoc iscem zalive z mivko ali drobnim peskom na plazi ce kdo kej ve Z stran cresa pa naprej dol vse do Ista... da se pripeljes pa da se lahko otroci lepo igrajo na plazici...???


Ja, ko pridejo otroci na barko to postane pomembno. Tudi jaz sem isto spraseval pred nekaj leti. Kaj sem ugotovil od tedaj:

- svetovali so mi Zečo, a je žal neuporabna
- Čikat je ok, nekdo je napisal da se tja ne sme upluti. To ni res, tam je majhna marina s 30 privezi. Letos sem prezivel 2 dneva tam, za otroke je ok.
- Pri vhodu v Losinjski zaliv, za otockom Zabodaski in se skriva majhen zaliv s pesceno plazo. Ce je vreme stabilno...
- Silba, ima majhno kvazi plazo v juznem kraku Sv. Ante.Ni zelo uporabno
- Ilovik, zaliv na J strani ima pesceno plazo a ni bogve kaj.
- Na Olibu nisem bil, ne morem komentirat
- Ce gres juzneje je tega vec,
- Sakarun na Dugem otoku, zelo lep
- Saplunara na Mljetu, ena lepsih
- Prapratno na Peljescu, vedno sem bil tam edina barka (je pa to plaza od kampa)
- Zuljana na Peljescu

In se bi se kaksna nasla...
Uporabniški avatar
pešekan
Admiral
Prispevkov: 2295
Pridružen: Pe Avg 26, 2011 10:58
Kraj: ilirska bistrica

OdgovorNapisal/-a pešekan » Po Jul 08, 2013 23:25

Slatinica-olib
Saharun-dugi o.
Pred mestom rab ene dve uvale , ne ve ce je suha punta ali kampor.......
Uvala meli -cres
......
pero123
Admiral
Prispevkov: 914
Pridružen: So Sep 04, 2010 23:50

OdgovorNapisal/-a pero123 » Po Jul 08, 2013 23:35

slatinica - plaza kamni... ni za otroke. Za nas ni problem se kopamo iz colna sam otroc morjo na plazo pa da je nizka voda pa lepo... kle se tezave zacnejo ko gres kam.
--Bodybanger--
andrejv
Admiral
Prispevkov: 762
Pridružen: Pe Okt 30, 2009 21:38
Kraj: Ljubljana, Koper

OdgovorNapisal/-a andrejv » To Jul 09, 2013 08:12

pero123 napisal/-a:slatinica - plaza kamni... ni za otroke. Za nas ni problem se kopamo iz colna sam otroc morjo na plazo pa da je nizka voda pa lepo... kle se tezave zacnejo ko gres kam.


Se eno sem pozabil, ta je zelo lepa. Na Bisevu, uvala Porat.
inspiron
Viceadmiral
Prispevkov: 483
Pridružen: Ne Avg 05, 2012 12:37

OdgovorNapisal/-a inspiron » Sr Jul 10, 2013 09:35

Pa na Vrgadi imas eno manjso, a vseeno pesceno plazo. In pesceno dno. In mislim, da je na prelivu do otoka Artina voda "do jajc":

https://www.google.com/maps?sll=37.0795 ... sic&dg=opt

(Mislim pa, da sem nekje prebral da je sedaj tam pri Artini na N delu zaliva sedaj koncesija/boje - prej preveri, ce noces imet stroska zaradi 300m prepovedi sidranja).
Uporabniški avatar
blazsonc
Poročnik fregate
Prispevkov: 63
Pridružen: Po Jun 18, 2012 13:29
Kraj: Krško

OdgovorNapisal/-a blazsonc » Sr Jul 10, 2013 12:15

Par idej:

44.669691,14.416451

44.628676,14.52878

44.416433,14.758798
__________
Lp, Blaž

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov