OdgovorNapisal/-a heron » So Maj 02, 2015 12:53
Gibraltar nima davka, ker je brezcarinska cona, La Linea pa ga ima (Španija). Gibraltar ima sicer par marin, a ko sem iskal dnevni vez (v tranzitu) sem težko dobil prost privez.
Dnevni vez za 47 feetov me je prišel kakih 18 eur, če se prav spomnim.
Na Hrvaškem je to 5 krat dražje.
Marina je bila v pravokotnem bazenu med hišami v samem centru. Zelo slikovito in zanimivo. Žez noč preko vhoda v marino napnejo debelo verigo. Vhodi na pomole in v sanitarije pa so vsi pod kodo. Če pozabiš kodo lahko ostaneš pred zaklenjenimi vrati in gledaš svojo barko, kjer imaš na mizici listek s kodo. Ne me vprašat, kako to vem. Na srečo je hitro nekdo prišel mimo.
Voda in elektrika bi bili pa extra, če bi jo rabili (1eur za vodo in 1 za elektriko bi bilo mislim dovolj).
Tudi marine v Špani so večinoma precej cenejše od Hrvaške ali Slovenije.
Lep pozdrav, Tomaž.
Heron je nazaj z druge poti po svetu in že težko čakam na naslednji odhod.
Takrat se bo vrnil tudi dnevnik na: www.sailmala.com/heron
Ali občasno blog v Angleščini na: www.heronsailing.blogspot.com/