Marina, Gibraltar in bližnja okolica

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

matejofski
Viceadmiral
Prispevkov: 505
Pridružen: So Jul 24, 2010 18:55

Marina, Gibraltar in bližnja okolica

OdgovorNapisal/-a matejofski » Sr Apr 29, 2015 20:17

Zdravo,

sem gledal marine v okolici Gibraltarja in v La Linei, ki je neposredno na španski strani, je cenik sledeč:
http://www.alcaidesamarina.com/seccion/ ... aques/120/

10 metrov dolžine ob predplačilu 3.025 €

Za do 8 metrov pa dobra 2 jurčka. Glede na lokacijo se mi zdi, da nas naši in hrvaški marinarji lepo lupijo :)

LP, Matej
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7536
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Sr Apr 29, 2015 20:46

Cene so brez davka... just saying.

Dnevni privez je ful poceni 8)
al

OdgovorNapisal/-a al » Sr Apr 29, 2015 20:58

Fajn akvatorij tam med tankerji... :D
Uporabniški avatar
heron
Viceadmiral
Prispevkov: 538
Pridružen: So Avg 25, 2012 14:03
Kraj: Žabnica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a heron » So Maj 02, 2015 12:53

Gibraltar nima davka, ker je brezcarinska cona, La Linea pa ga ima (Španija). Gibraltar ima sicer par marin, a ko sem iskal dnevni vez (v tranzitu) sem težko dobil prost privez.
Dnevni vez za 47 feetov me je prišel kakih 18 eur, če se prav spomnim.
Na Hrvaškem je to 5 krat dražje.
Marina je bila v pravokotnem bazenu med hišami v samem centru. Zelo slikovito in zanimivo. Žez noč preko vhoda v marino napnejo debelo verigo. Vhodi na pomole in v sanitarije pa so vsi pod kodo. Če pozabiš kodo lahko ostaneš pred zaklenjenimi vrati in gledaš svojo barko, kjer imaš na mizici listek s kodo. Ne me vprašat, kako to vem. Na srečo je hitro nekdo prišel mimo.
Voda in elektrika bi bili pa extra, če bi jo rabili (1eur za vodo in 1 za elektriko bi bilo mislim dovolj).
Tudi marine v Špani so večinoma precej cenejše od Hrvaške ali Slovenije.
Lep pozdrav, Tomaž.

Heron je nazaj z druge poti po svetu in že težko čakam na naslednji odhod.
Takrat se bo vrnil tudi dnevnik na: www.sailmala.com/heron
Ali občasno blog v Angleščini na: www.heronsailing.blogspot.com/

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov