Pula - Lošinj?

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
elan450
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 138
Pridružen: Če Dec 29, 2016 12:54
Kraj: Ptujsko morje - Istra

Pula - Lošinj?

OdgovorNapisal/-a elan450 » Če Dec 29, 2016 13:09

Zanima me, če ima kdo izkušnje z Elanom 450-Yamaha 50 glede vožnje Pula - Lošinj?

Predvidevam da je najprimernejši čas zgodaj zjutraj, katera ruta bi bila najprimernejša, se je varno odpraviti na tako pot, predvidoma v mesecu maju - juliju?

Do zdaj sem vozil bolj v priobalnem pasu, sedaj pa me vleče še kam
drugam!

Prosim za vaša mnenja in priporočila.

Lp
Boj se mora i boga
Uporabniški avatar
bluesky
Viceadmiral
Prispevkov: 541
Pridružen: To Sep 02, 2008 21:00
Kraj: Ljubljana Šentvid
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bluesky » Če Dec 29, 2016 13:36

Spremljaj vreme in vse bo OK.
BlueSky
Uporabniški avatar
elan450
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 138
Pridružen: Če Dec 29, 2016 12:54
Kraj: Ptujsko morje - Istra

OdgovorNapisal/-a elan450 » Če Dec 29, 2016 13:56

Kateri del je najprimernejsi za postanek in tankanje?
Boj se mora i boga
Uporabniški avatar
bluesky
Viceadmiral
Prispevkov: 541
Pridružen: To Sep 02, 2008 21:00
Kraj: Ljubljana Šentvid
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bluesky » Če Dec 29, 2016 14:00

Veruda - Tankanje
Portić-priprava pred prečenjem.
uvala Radiboj na Lošinju - počitek in kopanje po prečenju
Nerezine - Tankanje
BlueSky
Uporabniški avatar
elan450
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 138
Pridružen: Če Dec 29, 2016 12:54
Kraj: Ptujsko morje - Istra

OdgovorNapisal/-a elan450 » Če Dec 29, 2016 14:25

Koliko casa bi okvirno rabil cez (hitrost 20Nm)? Koliko je Portic vstran od Verude, ker bom startal iz Peroja pred Fazano?
Boj se mora i boga
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2053
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » Če Dec 29, 2016 14:32

Pred prečanjem marsikdo prespi v Portiču in dobi koga, ki bo šel isto pot in čez v jati.
Pomembno je pa vreme in val. Obstajajo dobre aplikacije, kjer lahko dobiš informacije.

Aja, se zavedaš da je tvoj predviden podvig nelegalen?
https://vodovod-rh.si/
salesky
Viceadmiral
Prispevkov: 343
Pridružen: To Jan 22, 2013 21:59
Kraj: Štajerska
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a salesky » Če Dec 29, 2016 16:06

Vsekakor je najbolj pomemben veter. Jst bi šel s takšnim čolnom čez, če bi aladin kazal brezveterje (belo). Pri "zelenem" sem doživel kar lepe valove v kolikor je pihalo iz italjanske smeri.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9472
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Dec 29, 2016 17:33

Jaz sem šel z Elanom 435S ruto Koper,Pula ,Unije,Nerezine,Brestova,Porozina Medulin,Pula ,Koper.S sinom sva za to porabila 4 dni.Imel sem še rezerven motor,Yamaho 6,glavni pa Yohnson 50.Pa tubo sem imel napihnjeno...tako za 2 skoz ,če bi se kaj zgodilo.Pa tendo sem imel tko narjeno, da sem lahko skoz imel razpeto...torej sem bil v senci.Za oba s sinom so to NEPOZABNI 4 dnevi,o katerih še danes ,po 16 letih ,rad govorim.Od navigacije sem imel avtokarto Jugoslavije in kompas.Na Unijah sem spraševal ,kje je naselje Bučanje...Nič pametnega o navtiki nisem vedel, pa je blo silno lepo.Spala sva kr na raztegnjenih sedežih.Zjutri sva pojedla zajtrk,pol sva vmes jedla sendviče, zvečer pa toplo večerjo u stilu pic,lignjev..Jebi ga, ni bilo dnarja ,želja plut neukrotljiva..
Avto ,ki je to raketo vlekel je bla pa stoenka ,ki je pila olja skor tok ko bencina.Vžgal v Kopru smo jo pa na porivanje...
To so bli štirje dnevi ozkega sožitja s sinom,z morjem..Nazaj okol Kamenjaka so bili cca 1 m valovi,tko da sva rabla velik več bencina ko normalno.V Medulinu mi ga je ribič 10 l prodal sicer bi morda težko pršla do Verude.Imel sem pa 60 l ...rezervoar plus 2 kanti.Kamenjak Unije sva rabla pa okol 45 minut.
Spala sva Vrsar,Fažana,Martinščica in od tu drito ob trajektu čez in v Koper.
Srečno plovbo.
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 4126
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Če Dec 29, 2016 18:02

Polanc, a si ziher da je blo to 16 let nazaj. Ker sam sem se šel podobno sceno 20 let nazaj pa sem mal mlajši od tebe vseeno.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9472
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Dec 29, 2016 18:07

Ja ,sin je imel 10 let,sedaj jih ima pa 26.Jaz sem bi mal starejši mladenič veš,ker žal prej je bil čoln le v mojih sanjah..smo bajto zidal..Pa za smučarijo smo imeli 14 col propeler za ture pa 17 col.
Uporabniški avatar
elan450
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 138
Pridružen: Če Dec 29, 2016 12:54
Kraj: Ptujsko morje - Istra

OdgovorNapisal/-a elan450 » Če Dec 29, 2016 18:31

Malo sem padel v dilemo, vem da je zahteven podvig in ne zelim po nepotrebnem izivati usode. Zaradi tega sem zelo hvalezen za vse izkusnje in nasvete. Projekt je se zaenkrat samo v glavi in ne bom sel z glavo skozi zid.

Navelical sem se plutja ob obali. Vem da potrebujem zato kaksen vecji coln, vendar so zelje eno realnost drugo.

Ce mi lahko kdo posreduje kaksno izkusnjo in nasvet, ga bom z veseljem poslusal in se v naprej zahvaljujem.
Boj se mora i boga
Uporabniški avatar
bluesky
Viceadmiral
Prispevkov: 541
Pridružen: To Sep 02, 2008 21:00
Kraj: Ljubljana Šentvid
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bluesky » Če Dec 29, 2016 18:48

Jaz sem s familijo (2 odrasla in 2 otroka) plul od Novigrada v Istri do Šibenika in nazaj v 5m gumici z 60 KM Yamaho. 11 dni, spali smo samo na sidru v čolnu. Z eno besedo: NEPOZABNO!
BlueSky
bsc46
Admiral
Prispevkov: 736
Pridružen: To Dec 08, 2009 11:39
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a bsc46 » Če Dec 29, 2016 19:32

Aja, se zavedaš da je tvoj predviden podvig nelegalen?[/quote]
Saj vsi do 7 m plujemo od Kamenjaka do Unij nelegalno.
Ljubitelj narave
Uporabniški avatar
elan450
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 138
Pridružen: Če Dec 29, 2016 12:54
Kraj: Ptujsko morje - Istra

OdgovorNapisal/-a elan450 » Če Dec 29, 2016 19:37

to pomeni? kaksna kazen?
Boj se mora i boga
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2053
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » Če Dec 29, 2016 19:48

Roberth1 napisal/-a:
Aja, se zavedaš da je tvoj predviden podvig nelegalen?



bsc46 napisal/-a:Saj vsi do 7 m plujemo od Kamenjaka do Unij nelegalno.


Ne.
Če imaš barko ki je registrirana za področje plovbe III, lahko pluješ v teritorialnem morju. Da je pa razreda III, pa ne določa dolžina, temveč oprema.

Područje plovidbe III – obuhvaća plovidbu unutarnjim morskim vodama, vodama koje su pristupačne s mora i teritorijalnim morem Republike Hrvatske, a za ribarske brodice duže od 7 metara – i zaštićenim ekološko-ribolovnim pojasom Republike Hrvatske (ZERP). (Inače, teritorijalno more RH je morski pojas širok 12 morskih milja, računajući od polazne crte u smjeru gospodarskoga pojasa, a vanjska granica teritorijalnoga mora jest crta kojoj je svaka točka udaljena 12 morskih milja od najbliže točke polazne crte.)
U tom području plovidbe (III.) mogu postojati sljedeća ograničenja:
IIIa – do 6 Nm od obale kopna ili otoka;
IIIb – do 3 Nm od obale kopna ili otoka;
IIIc – do 1 Nm od obale kopna ili otoka
Slika

Bo OK?
https://vodovod-rh.si/

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti