Vreme čez vikend

Vreme na morju, njegove nevarnosti in lepote

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6231
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Apr 27, 2011 11:16

Drži, kar močan in sunkovit veter, s katerim bo treba računati zlasti zaradi zanosov pri izplutju in pristajanju, ampak malo valov.

http://prognoza.hr/karte.php?id=dada&param=ik&it=anim pravi, da bi jutri (28.4.) že popoldan moral veter tam pojenjevati, nadslednji dan pa še bolj.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
nuvolari
Viceadmiral
Prispevkov: 400
Pridružen: Sr Jan 30, 2008 06:36
Kraj: bled

OdgovorNapisal/-a nuvolari » Sr Apr 27, 2011 21:14

ja :) tako je kazalo zjutraj da bo ponehalo, večerna verzija pa se je malo spet zamaknila za en dan na 30.4 :) tako da bo spet treba po prvem scenariju :( . problemov pri vplutju in izplutju ne bom mel ker bom samo mimo šel - štartam iz šila do crikveniceoz proti vinodolskemu pol pa po obali do senja lukovega otočko in dalje do raba pa čez barbat v mesto Rab...tko nekako. no potem lahko računam da nekih valov ne bo ..sunki pa mislim da mi ne bodo delali prevelikih problemov razen zanosov barke..

pa prav lepa hvala za mnenje Marjan Tomki.
Veritas et Aequitas
gs nautica
Kontraadmiral
Prispevkov: 268
Pridružen: Sr Mar 04, 2009 18:51
Kraj: GROSUPLJE-KRK

OdgovorNapisal/-a gs nautica » Če Apr 28, 2011 18:03

Lep pozdrav
nuvolari, kakšen čoln imaš in kje v Šilu si (bil) privezan?
Lp Žiga
Mirno morje.
nuvolari
Viceadmiral
Prispevkov: 400
Pridružen: Sr Jan 30, 2008 06:36
Kraj: bled

OdgovorNapisal/-a nuvolari » Po Maj 09, 2011 22:27

no tkole..potem se je izšlo vse v najlepšem redu in smo glisirali cel teden po severnem in srednjem jadranu ..bilo je supeeer :)
Veritas et Aequitas
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2024
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » To Maj 10, 2011 21:42

Nuvolari si še v Čižićih vezan? Mogoče se kdaj dobiva dol in kašnega spijeva? Predlani sva se očitno križala. Lp Roman
mirno morje
rider666
Admiral
Prispevkov: 928
Pridružen: Po Jul 19, 2010 12:37

OdgovorNapisal/-a rider666 » To Jun 14, 2011 22:00

Kakšna je kaj vidljivost morja v istri, je kdo kaj ronil? Mam namen it malo skrinjo napolnit, pa da se ne bom nafukal, vreme naj bi bilo lepo!
blze
Admiral
Prispevkov: 943
Pridružen: Ne Maj 02, 2010 17:41
Kraj: Il. Bistrica-Selce
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a blze » Po Jun 20, 2011 20:03

Imam eno uprašanje glede aladina hrvaškega. Kaj vse tam kamor je podlaga BELA pomeni da je veter manjši od 3,4 m/s? Oz je tam lahko pričakovati umirjeno morje??

Hvala
CAR
Admiral
Prispevkov: 2375
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

OdgovorNapisal/-a CAR » Po Jun 20, 2011 20:38

Če je belo je bonaca in posledično ni valov razen v primeru mrtvega morja.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
al

OdgovorNapisal/-a al » Sr Maj 16, 2012 21:56

tale vikend zna bit...
sodnick
Kapitan
Prispevkov: 151
Pridružen: To Maj 08, 2012 14:25
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a sodnick » Če Maj 17, 2012 14:36

a bonaca ali mrtvo morje ?
LP, Sodnick
al

OdgovorNapisal/-a al » Če Maj 17, 2012 16:26

... idealno za par kofetov na barki
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2024
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Če Maj 17, 2012 19:03

Prejšen vikend je bil bolj pester: v soboto smo se kopali v morju, v nedeljo pa komaj čez Krški most (čakali 1,5 ure da ga odprejo zaradi burje), pol pa čez zasnežene Delnice...
mirno morje
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6231
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Če Maj 17, 2012 20:14

Jaz sem minulo soboto s še enim Marjanom dajal barke z Rogle nazaj v Bohinjsko jezero - in razen kratke plohe, ki sva se ji večinoma srečno izognila, smo naredili vse po suhem.

Voda je bila pa tako topla, da ko sem se potopil po ene papagajke, ki so padle v vodo, bi bilo na plitvini že skoraj za malo plavat.

(Ni bilo nobenega pomočnika, ki bi se šel potem peljat :wink: )

Nedelja zjutraj doma, v Bohinju mraz - ampak drugi Marjan je imel 14 jadralcev v barkah (ostal sem doma tudi zato, ker ni bilo nobene proste :wink: )

Nedelja popoldan pa z bratrancem iz doma ostarelih na tistem koncu s kolesom po Krasu (od Železnih vrat pod Trsteljem južno od Vipavske doline en mnogokotnik na jug) - sončno in burja, ampak prijetno.

Mogoče srečala 50 avtomobilov v tistih treh-štirih urah na kolesu. Mislim, da bova ponovila po ostalih poteh tistega konca.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
nuvolari
Viceadmiral
Prispevkov: 400
Pridružen: Sr Jan 30, 2008 06:36
Kraj: bled

OdgovorNapisal/-a nuvolari » Pe Maj 18, 2012 11:42

Roman 1 napisal/-a:Prejšen vikend je bil bolj pester: v soboto smo se kopali v morju, v nedeljo pa komaj čez Krški most (čakali 1,5 ure da ga odprejo zaradi burje), pol pa čez zasnežene Delnice...


a ti si bil samo 1,5 ure..jest sem stal tam od 9h...se pravi tri ure :( martr sem bentil... :)
Veritas et Aequitas
Uporabniški avatar
kanto
Kapitan
Prispevkov: 176
Pridružen: So Jun 28, 2008 09:44

OdgovorNapisal/-a kanto » Pe Maj 18, 2012 13:26

Včeraj sem bil v Solinah na Krku, kjer imam čoln. Burja ki je tam pihala v nedeljo in ponedeljek je pometala iz vode kar nekaj čolnov. Enega je med drugim tudi potopila, sožalje lastniku :cry: . Če ima kdo tam svojo barko naj gre malo preverit.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov