Ribolov v Tržaškem zalivu

Vse o ribolovu s kopnega, plovila ali podvodnem ribolovu. Dodate lahko tudi primerne lokacije in vaše izkušnje.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5982
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Po Dec 21, 2015 15:07

.

Tudi jaz moram priznat, da podmetalke med lignjelovom ne uporabljam.

Ko ga je potrebno dvignit iz vode se lepo vidi kako je zapet. Če je bolj slabo, potem tako da ga primem, če je pa dobro, in ponavadi je zapet na polno, samo dvignem in gremo dalje.
Pribor je primerno močan za panulo in tako ni težav z nosilnostjo.

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5414
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Po Dec 21, 2015 20:12

kocka napisal/-a:Nikola skoraj ne verjamem da si svojega "orjaka" lahko dvignil brez podmetalke in se mu ni strgala lovka.

Vsakega lignja pripeljem tik ob barko tako, da so lovke nad vodo. Ko je ob barki ga rahlo privzdignem, da iz vode gleda glava in kakšen centimeter vreče. V kolikor iztisne vodo v tem položaju si ne odtrga lovk saj iztisnjena voda ne ustvari takega pospeška kot bi ga, če bi jo iztisnil pod vodo.
S pestjo objamem skupaj lovke in puščo in ga previdno dvignem. Če čutim, da je pretežak za lovke ali če ga držim samo za eno si pomagam še z drugo roko in ga rahlo pridržim ter potegnem iz vode.

S podmetalko sem izgubil svoje prve večje ulove, zato je razen za pajka sploh ne uporabljam več. Vidim, da bi bilo dobro to posnet.

Primem ga za obe dolgi lovki. Takole...
Slika
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2024
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Po Dec 21, 2015 20:34

....ko sem jaz izgubil lignja(cca1kg), je le ta napadel ujeto skušo in jo držal dokler je bil v vodi, ko sem ga hotel dvignit, je skušo spustil. skušo sem takoj spustil nazaj in na globini 2-3 m jo je ponovno napadel.....žal se je postopek ponovil
mirno morje
bostjan9
Admiral
Prispevkov: 1341
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 20:28

lig.

OdgovorNapisal/-a bostjan9 » Po Dec 21, 2015 21:37

N.T. sam si pomagam s teleskopsko palico dolžine 2 m, na koncu sem namontiral dvojno kronico in z njo dvignem lignja iz morje.

R1 - lep pozdrav.
Slike pošljem .......
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5414
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Po Dec 21, 2015 21:50

Za ta način sem slišal, v praksi pa še nisem probal. Bo treba preizkusiti, ker se mi zdi odlična ideja.
Hvala Boštjan
Uporabniški avatar
sova
Admiral
Prispevkov: 933
Pridružen: Sr Okt 15, 2014 21:02
Kraj: Solkan

OdgovorNapisal/-a sova » Po Dec 21, 2015 22:51

To je za pobiranje lignjev iz vode.

Slika
https://www.youtube.com/watch?v=8BrCjadK04w

lp.
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » To Dec 22, 2015 09:27

Fajn stvar. Sova, a veš kje se da to nabaviti?
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4832
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » To Dec 22, 2015 10:21

2 cm premera kronice sem videl v trgovinah z ribiško opremo, potem si jih namontiraš na teleskopski nastavek. Cena 1,5-2 eur. Sam imam podmetalko in dvojno kronico - samo lignje sem videl letos samo na slikah. :oops: Ravno včeraj sem šel spet na uro gledat v Bernardin in Portorož, nazaj grede pa od Kopra, pa do Razdrtega "Josipa Lisac do bolova". Magla svuda, magla oko nas, pa vsake tolk cajta kak "Romun" na voznem pas!
Nazadnje spremenil kocka, dne To Dec 22, 2015 13:30, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
sova
Admiral
Prispevkov: 933
Pridružen: Sr Okt 15, 2014 21:02
Kraj: Solkan

OdgovorNapisal/-a sova » To Dec 22, 2015 10:30

http://it.aliexpress.com/item/Telescopi ... eb201560_8

http://www.ebay.co.uk/itm/Taka-Sangyo-S ... SwyQtViO~F
Bom še vprašal v kakšni trgovini, ki jih imam namen obiskat ta teden.

lp.
Uporabniški avatar
sova
Admiral
Prispevkov: 933
Pridružen: Sr Okt 15, 2014 21:02
Kraj: Solkan

OdgovorNapisal/-a sova » To Dec 22, 2015 12:12

Sem bil v eni trgovini v Gorici (Ita.), ga nima.

lp.
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4832
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » To Dec 22, 2015 13:14

Tele cene s teleskopsko palico so precej hude! :shock: Mislim, da si jo lahko vsak, ki je malo tehnični tip naredi sam. Ribiška teleskopska palica(3,6m) + krona ali velik trojček ali dva, skupaj cca. 15 eur.
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » To Dec 22, 2015 16:11

Ja, če ne bo druge, si jo bom pa sam naredil.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4877
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » To Dec 22, 2015 16:42

Daki napisal/-a:Ja, če ne bo druge, si jo bom pa sam naredil.

Jaz jih bom pa še naprej z rokami prijemal :wink: lignje, seveda, če se bojo še naprej obešali :D
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5982
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » To Dec 22, 2015 17:31

.

Ma nehajte jamrat, da je taka naprava draga, če ne moreš brez nje.

En lignjelovni sistem za panulo, je reci in piši nekaj več kot 40EUR. Na leto jih izgubim v morju vsaj dva in potem mi je napravica, ki je mimogrede vrhunski izdelek, predraga. Ta gaf za lignje, hobotnice, ... je življenski nakup. Pa to ne moreš uničit ob količkaj normalni uporabi za čas svojega življenja.

Pa ne mislite, da boste sami naredili tak gaf, teleskopski, kratek, z ročajem, varovalom za špice gafa, držalom, itd za 15EUR.

Ve se zakaj so Audi, Mercedes, Toyota, BMW, ....... in ostali tako cenjeni.

Kvaliteta se plača.

.
pajer 1



Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4877
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » To Dec 22, 2015 17:48

pajer1 napisal/-a:.

Ma nehajte jamrat, da je taka naprava draga, če ne moreš brez nje.

En lignjelovni sistem za panulo, je reci in piši nekaj več kot 40EUR. Na leto jih izgubim v morju vsaj dva in potem mi je napravica, ki je mimogrede vrhunski izdelek, predraga. Ta gaf za lignje, hobotnice, ... je življenski nakup. Pa to ne moreš uničit ob količkaj normalni uporabi za čas svojega življenja.

Pa ne mislite, da boste sami naredili tak gaf, teleskopski, kratek, z ročajem, varovalom za špice gafa, držalom, itd za 15EUR.

Ve se zakaj so Audi, Mercedes, Toyota, BMW, ....... in ostali tako cenjeni.

Kvaliteta se plača.

.

TOČNO TAKO, se strinjam, nimaš kaj, jaz sem letos izgubil dva ribice marie in enga čuvarja, vse skupaj 35eu, pa kaj, lignjev pa domov odnesel za VEČ 100eu, pa še bolj sladki so ko jih sam ujameš :D 8)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost