Big game 2010
Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1
- Tuna
- Kapitan bojne ladje
- Prispevkov: 147
- Pridružen: Sr Okt 01, 2008 22:03
- Kraj: Maribor-Murter
- Kontakt:
Palice in role sem nabavljal postopno več let, nekatere Shimano role imam več kot 12 let. Če kupiš pravo stvar si z njo lahko 20 let zadovoljen. Palice pa so večinoma italijanske (Normic standup 80-100, pa one za stol tudi). Danes vso opremo dobiš pri nas (ali v Zagrebu) ali pa po kanalih iz Evrope (kolegi ribiči).
Big game ribolov je moj način življenja in moj edini šport, zato mi ni žal denarja za opremo ampak če se vse razporedi na več let, pa spet ni tako hudo.
Big game ribolov je moj način življenja in moj edini šport, zato mi ni žal denarja za opremo ampak če se vse razporedi na več let, pa spet ni tako hudo.
- Tuna
- Kapitan bojne ladje
- Prispevkov: 147
- Pridružen: Sr Okt 01, 2008 22:03
- Kraj: Maribor-Murter
- Kontakt:
Ekipa 4TUNA je svetovno znana
. (http://www.4tuna.si)
Navadno smo kar polno zasedeni, moram pa priznat, da bi včasih kitara pasala. Pa kaka trebušna plesačica tudi...
Posluha pa nimamo, vsaj ne, da bi jaz vedel. Piva pa je do zdaj še vedno zmanjkalo. Ribolov je težko delo...
Navadno smo kar polno zasedeni, moram pa priznat, da bi včasih kitara pasala. Pa kaka trebušna plesačica tudi...
Posluha pa nimamo, vsaj ne, da bi jaz vedel. Piva pa je do zdaj še vedno zmanjkalo. Ribolov je težko delo...
tuna4
Ko zmanjka na barki piva, mi verjemi, da dobijo čisto vsi člani POSLUH.
Tudi sam imam nekaj ekip, ki hodimo na ribolov.
Seveda nismo svetovno znani, ker se včasih bolj skrivamo, kot pa ne, med skalovjem Kornatov.
Smo ulovili že kar nekaj rib, tudi palamide, luce, gofe, ogromno lignjev, ker ponoči pač lovimo vsakokrat tja do 3.00 ure.
Samo kake prave tune (nad 5 kg), pa še nismo ujeli.
Me pa zelo zanima zadeva in bom letos v sezoni nabavil 30-40 kg sardel
in bom probal privabiti "lepotičke".
Nisem pa prav kje zasledil....ali je lov dober konec septembra in oktober, ter november ali še v katerem drugem mesecu?
l.p. b9
Tudi sam imam nekaj ekip, ki hodimo na ribolov.
Seveda nismo svetovno znani, ker se včasih bolj skrivamo, kot pa ne, med skalovjem Kornatov.
Smo ulovili že kar nekaj rib, tudi palamide, luce, gofe, ogromno lignjev, ker ponoči pač lovimo vsakokrat tja do 3.00 ure.
Samo kake prave tune (nad 5 kg), pa še nismo ujeli.
Me pa zelo zanima zadeva in bom letos v sezoni nabavil 30-40 kg sardel
in bom probal privabiti "lepotičke".
Nisem pa prav kje zasledil....ali je lov dober konec septembra in oktober, ter november ali še v katerem drugem mesecu?
l.p. b9
- Tuna
- Kapitan bojne ladje
- Prispevkov: 147
- Pridružen: Sr Okt 01, 2008 22:03
- Kraj: Maribor-Murter
- Kontakt:
Re: tuna4
bostjan9 napisal/-a:Samo kake prave tune (nad 5 kg), pa še nismo ujeli.
S tem si verjetno mislil palamide. Prave tune so one čez 100 kil. Mera za tuno na Hrvaškem je 30 kil.
sem pa prav kje zasledil....ali je lov dober konec septembra in oktober, ter november ali še v katerem drugem mesecu?
Jaz sem običajno na dopustu avgusta, takrat je kar soliden lov na modroplavutne tune. Septembra je še boljši. Lovi pa se do 15. oktobra, ko začne lovostaj za neprofesionalne ribiče, ki traja do 15. junija.
Luce smo včasih super lovili aprila, zadnjih par let pa je slabo in v tem času raje lovimo na dnu. sezona albakorjev pa je konec avgusta -oktobra.
NA DNO???
Tuna pišeš, da aprila loviš na dnu?
Kaj pa tu loviš? Ker si mojster, mislim, da imaš tudi na tem področju ribolova izdelan in dodelan način za uspešen lov?
b9
Kaj pa tu loviš? Ker si mojster, mislim, da imaš tudi na tem področju ribolova izdelan in dodelan način za uspešen lov?
b9
- Tuna
- Kapitan bojne ladje
- Prispevkov: 147
- Pridružen: Sr Okt 01, 2008 22:03
- Kraj: Maribor-Murter
- Kontakt:
Lovimo vse, kar se najde na dnu, večinoma kantarje, okane, pagarje, škarpine, pauke, tabinje, ugore, kovače, osliče...
Na globokih brakih okoli Blitvenice in Jabuke, praviloma globje od 70m.
Način ribolova je kančenice s tremi trnki, vaba sardela, sistem 30 lbs s pletenico, 100-200 g svinca, predvez 40-50 lbs.
Najbolje se lovi april-junij.

Na globokih brakih okoli Blitvenice in Jabuke, praviloma globje od 70m.
Način ribolova je kančenice s tremi trnki, vaba sardela, sistem 30 lbs s pletenico, 100-200 g svinca, predvez 40-50 lbs.
Najbolje se lovi april-junij.

RIBOLOV
Ali se kaj krmi, ali so to poznane "pošte" ???
Svaka čast, ste pa pravi mojstri.....
Sem mislil, da ste samo za tune "ta glavni", sedaj pa vidim, da obvladate vse kar je v zvezi z ribolovom na palico...
b9
Svaka čast, ste pa pravi mojstri.....
Sem mislil, da ste samo za tune "ta glavni", sedaj pa vidim, da obvladate vse kar je v zvezi z ribolovom na palico...
b9
- Tuna
- Kapitan bojne ladje
- Prispevkov: 147
- Pridružen: Sr Okt 01, 2008 22:03
- Kraj: Maribor-Murter
- Kontakt:
Ne poznamo zelo dobro ribolova z obale in ga niti ne prakticiramo, z barke smo se pa kar zverzirali.
Ko lovimo na globinah okoli 100 in več metrov, smo precej daleč od sidra, včasih sto - dvesto ali več metrov. Če bi spustili brum ob sidru bi bil predaleč, če bi ga spustili pod barko nikoli ne bi vedli, kam bo padel, ker so tokovi večinoma precej močni.
Da, lovimo na znanih lokacijah. Običajno je tako, da takoj, ko prideš na mesto ribolova imaš priijeme. Sicer pa je najboljši brum kar sam ribolov. Če lovimo trije ali štirje, v 4-5 urah porabimo eno kašeto sardel. Po mojem je to dovolj bruma.Tako vemo, da se ribe zbirajo tam, kjer jih lovimo.

Ko lovimo na globinah okoli 100 in več metrov, smo precej daleč od sidra, včasih sto - dvesto ali več metrov. Če bi spustili brum ob sidru bi bil predaleč, če bi ga spustili pod barko nikoli ne bi vedli, kam bo padel, ker so tokovi večinoma precej močni.
Da, lovimo na znanih lokacijah. Običajno je tako, da takoj, ko prideš na mesto ribolova imaš priijeme. Sicer pa je najboljši brum kar sam ribolov. Če lovimo trije ali štirje, v 4-5 urah porabimo eno kašeto sardel. Po mojem je to dovolj bruma.Tako vemo, da se ribe zbirajo tam, kjer jih lovimo.

RIBA
Ta stavek me je spravil v dilemo "včasih smo 100 ali več metrov stran od sidra???"
A to pomeni, da se zasidrate, potem pa se z vrvjo spustite 100 - 200 metrov vstran.....al kako.....
b9
A to pomeni, da se zasidrate, potem pa se z vrvjo spustite 100 - 200 metrov vstran.....al kako.....
b9
-
EL CAPITANO
- Admiral
- Prispevkov: 860
- Pridružen: Sr Sep 03, 2008 11:45
- Kraj: Brezovica pri Lj.- Bunarina Pula
Kdo je na strani
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta

