Big game 2010

Vse o ribolovu s kopnega, plovila ali podvodnem ribolovu. Dodate lahko tudi primerne lokacije in vaše izkušnje.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
Tuna
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 147
Pridružen: Sr Okt 01, 2008 22:03
Kraj: Maribor-Murter
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Tuna » To Mar 15, 2011 15:14

Palice in role sem nabavljal postopno več let, nekatere Shimano role imam več kot 12 let. Če kupiš pravo stvar si z njo lahko 20 let zadovoljen. Palice pa so večinoma italijanske (Normic standup 80-100, pa one za stol tudi). Danes vso opremo dobiš pri nas (ali v Zagrebu) ali pa po kanalih iz Evrope (kolegi ribiči).

Big game ribolov je moj način življenja in moj edini šport, zato mi ni žal denarja za opremo ampak če se vse razporedi na več let, pa spet ni tako hudo.
bostjan9
Admiral
Prispevkov: 1341
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 20:28

OdgovorNapisal/-a bostjan9 » To Mar 15, 2011 15:44

Ali imaš ekipo vedno isto?????

Če bi kdaj kdo zbolel se prijavim.

Pa še kitaro zraven vzamem.....vidim, da si v prejšnjih objavah omenil "neko pivo"....če je pivo je tudi pesem, če je pesem , je kitara...tu sem pa že jaz doma ......

"prije jutra ribari se bude......v-coce...---

b9
Uporabniški avatar
Tuna
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 147
Pridružen: Sr Okt 01, 2008 22:03
Kraj: Maribor-Murter
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Tuna » To Mar 15, 2011 17:06

Ekipa 4TUNA je svetovno znana ;-). (http://www.4tuna.si)
Navadno smo kar polno zasedeni, moram pa priznat, da bi včasih kitara pasala. Pa kaka trebušna plesačica tudi...
Posluha pa nimamo, vsaj ne, da bi jaz vedel. Piva pa je do zdaj še vedno zmanjkalo. Ribolov je težko delo...
bostjan9
Admiral
Prispevkov: 1341
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 20:28

tuna4

OdgovorNapisal/-a bostjan9 » To Mar 15, 2011 23:27

Ko zmanjka na barki piva, mi verjemi, da dobijo čisto vsi člani POSLUH.

Tudi sam imam nekaj ekip, ki hodimo na ribolov.
Seveda nismo svetovno znani, ker se včasih bolj skrivamo, kot pa ne, med skalovjem Kornatov.
Smo ulovili že kar nekaj rib, tudi palamide, luce, gofe, ogromno lignjev, ker ponoči pač lovimo vsakokrat tja do 3.00 ure.

Samo kake prave tune (nad 5 kg), pa še nismo ujeli.

Me pa zelo zanima zadeva in bom letos v sezoni nabavil 30-40 kg sardel
in bom probal privabiti "lepotičke".

Nisem pa prav kje zasledil....ali je lov dober konec septembra in oktober, ter november ali še v katerem drugem mesecu?

l.p. b9
Uporabniški avatar
Tuna
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 147
Pridružen: Sr Okt 01, 2008 22:03
Kraj: Maribor-Murter
Kontakt:

Re: tuna4

OdgovorNapisal/-a Tuna » Sr Mar 16, 2011 11:33

bostjan9 napisal/-a:Samo kake prave tune (nad 5 kg), pa še nismo ujeli.


S tem si verjetno mislil palamide. Prave tune so one čez 100 kil. Mera za tuno na Hrvaškem je 30 kil.

sem pa prav kje zasledil....ali je lov dober konec septembra in oktober, ter november ali še v katerem drugem mesecu?


Jaz sem običajno na dopustu avgusta, takrat je kar soliden lov na modroplavutne tune. Septembra je še boljši. Lovi pa se do 15. oktobra, ko začne lovostaj za neprofesionalne ribiče, ki traja do 15. junija.
Luce smo včasih super lovili aprila, zadnjih par let pa je slabo in v tem času raje lovimo na dnu. sezona albakorjev pa je konec avgusta -oktobra.
bostjan9
Admiral
Prispevkov: 1341
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 20:28

NA DNO???

OdgovorNapisal/-a bostjan9 » Če Mar 17, 2011 08:52

Tuna pišeš, da aprila loviš na dnu?

Kaj pa tu loviš? Ker si mojster, mislim, da imaš tudi na tem področju ribolova izdelan in dodelan način za uspešen lov?

b9
Uporabniški avatar
Tuna
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 147
Pridružen: Sr Okt 01, 2008 22:03
Kraj: Maribor-Murter
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Tuna » Če Mar 17, 2011 11:43

Lovimo vse, kar se najde na dnu, večinoma kantarje, okane, pagarje, škarpine, pauke, tabinje, ugore, kovače, osliče...
Na globokih brakih okoli Blitvenice in Jabuke, praviloma globje od 70m.
Način ribolova je kančenice s tremi trnki, vaba sardela, sistem 30 lbs s pletenico, 100-200 g svinca, predvez 40-50 lbs.
Najbolje se lovi april-junij.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
bostjan9
Admiral
Prispevkov: 1341
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 20:28

RIBOLOV

OdgovorNapisal/-a bostjan9 » Če Mar 17, 2011 15:32

Ali se kaj krmi, ali so to poznane "pošte" ???

Svaka čast, ste pa pravi mojstri.....

Sem mislil, da ste samo za tune "ta glavni", sedaj pa vidim, da obvladate vse kar je v zvezi z ribolovom na palico...

b9
Uporabniški avatar
Tuna
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 147
Pridružen: Sr Okt 01, 2008 22:03
Kraj: Maribor-Murter
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Tuna » Če Mar 17, 2011 18:46

Ne poznamo zelo dobro ribolova z obale in ga niti ne prakticiramo, z barke smo se pa kar zverzirali.

Ko lovimo na globinah okoli 100 in več metrov, smo precej daleč od sidra, včasih sto - dvesto ali več metrov. Če bi spustili brum ob sidru bi bil predaleč, če bi ga spustili pod barko nikoli ne bi vedli, kam bo padel, ker so tokovi večinoma precej močni.

Da, lovimo na znanih lokacijah. Običajno je tako, da takoj, ko prideš na mesto ribolova imaš priijeme. Sicer pa je najboljši brum kar sam ribolov. Če lovimo trije ali štirje, v 4-5 urah porabimo eno kašeto sardel. Po mojem je to dovolj bruma.Tako vemo, da se ribe zbirajo tam, kjer jih lovimo.

Slika
bostjan9
Admiral
Prispevkov: 1341
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 20:28

RIBA

OdgovorNapisal/-a bostjan9 » Če Mar 17, 2011 20:04

Ta stavek me je spravil v dilemo "včasih smo 100 ali več metrov stran od sidra???"

A to pomeni, da se zasidrate, potem pa se z vrvjo spustite 100 - 200 metrov vstran.....al kako.....

b9
EL CAPITANO
Admiral
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr Sep 03, 2008 11:45
Kraj: Brezovica pri Lj.- Bunarina Pula

OdgovorNapisal/-a EL CAPITANO » Pe Mar 18, 2011 08:11

To dela ribiška kilometrina :lol:
FISHING & SAILING IS LIFE
Uporabniški avatar
Tuna
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 147
Pridružen: Sr Okt 01, 2008 22:03
Kraj: Maribor-Murter
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Tuna » Pe Mar 18, 2011 09:31

Bom narisal, da bo bolj nazorno:

Slika
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Pe Mar 18, 2011 23:06

@Tuna sem mislil, da imas vecji coln, kot si ga narisal! Kam pa das vse vabe in palice??



:):)

Sorry za OT in hec, samo je originalna slika :P
papa
Viceadmiral
Prispevkov: 442
Pridružen: Sr Jan 30, 2008 12:18
Kraj: ČRNA GORA - MURTER- SLANICA

OdgovorNapisal/-a papa » So Mar 19, 2011 17:21

Micka ti pa res ne ceniš truda. :D Tuna ti nariše vse v pravilnem razmerju globino z dolžino in temu primerno dolžino barke. To pa so tudi za fortuno spodobne mere. :wink: :D
Sam se mi pa Fuža zdi malo velik :D
^^^^^^^^^^^||
|______________||'""|""\__,_
|UNION_je zakon!!||__ |__|__ |)
I(@) |(@)"""**|(@)(@)****|(@)
Uporabniški avatar
Tuna
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 147
Pridružen: Sr Okt 01, 2008 22:03
Kraj: Maribor-Murter
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Tuna » Po Mar 21, 2011 09:30

mamaMicka napisal/-a:@Tuna sem mislil, da imas vecji coln, kot si ga narisal! Kam pa das vse vabe in palice??


Malo manjšega sem narisal zaradi davkarije :wink: :lol:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta