Lignjelov, sezona 12/13

Vse o ribolovu s kopnega, plovila ali podvodnem ribolovu. Dodate lahko tudi primerne lokacije in vaše izkušnje.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

bostjan9
Admiral
Prispevkov: 1341
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 20:28

Lignji

OdgovorNapisal/-a bostjan9 » Ne Mar 03, 2013 07:49

Še malo pa jih bo že več.....

Slika

So bolj redki...
LocoChico
Poddesetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe Mar 22, 2013 01:06

lignji

OdgovorNapisal/-a LocoChico » Pe Mar 22, 2013 01:09

Lep pozdrav, sem nov na forumu.
Prejsnje leto sem lignjelov vzel malo bolj resno :)

zanima me kasne so izkusnje z izbiro barve pusce za mesec maj in junij in katera dimenzija je priporocljiva?

hvala, lp
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5414
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Pe Mar 22, 2013 06:21

Barva se izbira glede na vreme, prosojnost vode in glede na svetlobo.

V lepem vremenu, ko je svetlo in/ali čista voda se uporablja vabe bolj naravnih barv. Slabše ko je vreme, bolj motna kot je voda in ko postaja že temno bolj svetle vabe se priporoča.
To je neko pravilo po katerem se ravnam pri izbiri barv. Seveda pa je potrebno tudi eksperimentirat in menjavat ter poskušat različne kombinacije. Imam cca 50-70 različnih vab za lignje saj sem jih dosti že pogubil. Sedaj kupujem samo tiste, katere so se mi pokazale za uspešnejše. Lignje lovim na več načinov; panula, tataki, egging in klasika. S klasiko samo še sipe.

Pozdravljen na forumu.
LP NT
Nazadnje spremenil Nikola T., dne Pe Mar 22, 2013 07:39, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5982
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Pe Mar 22, 2013 06:53

.

OK, dajem malo bolj splošni odgovor, ker je vsak po svoje malo prepričan v svoje znanje in izkušnje.

Z Nikolo se popolnoma strinjam, da bistra in mirna voda narekujeta umirjene in naravne barve, dočim motna pa bolj žive fluo barve. Vse ostalo je plod nedokazanih debat.
Ko začneš delat "analizo", ki je bolj ali manj osebno prepričanje ti pa sosed nanjo na obali ulovi raketo na tako barvo, da bi z njo še za 1. april samo za hec lovil.

Poglejte po objavljenih fotkah na več forumih.Največ uporabljenih barv je ?, kaj bi bilo pa največ "lovnih"? Obakrat vprašaj!
Koliko nas je v trgovini prepričanih, da bomo na tisto, ki jo tisti trenutek kupujemo, lovili več? Po moje 90%!
Po prvih dvomih, če so, in to so vem, se vrnemo k oni barvi, ki je že, nedolgo tega, dobro lovila.
Pogled med vabe v škatli , nas ponavadi navdahne s preteklimi ulovi in vzamemo tisto, ki je nam všeč, da bo še glavonožcem pa jamči sv duh......

Hočeš nasvet in ti ga dam.
Če hočeš dobro lovit moraš veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeliko časa preživet ob in na vodi. Samo to da rezultat, vse ostalo je eno samo nabijanje.
lp

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Pe Mar 22, 2013 08:00

Največ vedno ulovi tista vaba, ki jo največ uporabljamo. Vsak ima svojega aduta s katerim verjetno tudi največ lovi in prisega nanj. V kolikor pa z nečim loviš največ časa je pa verjetno tudi uspeh s tem najvecji...

Tako je meni zabrusil enkrat en lokalni ribar in še prav je imel... :D
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
LocoChico
Poddesetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe Mar 22, 2013 01:06

OdgovorNapisal/-a LocoChico » Pe Mar 22, 2013 14:24

hvala vsem za odgovore :)

zanima me se katere znamke pusc priporocate, sam jih imam nekaj od yo-zurija par od DTDja in nekaj neznanih znamk... :)

ko gledam po e-bayu vidim veliko razlicnih in na pogled zanimivih pusct a se raje pozanimam da ne kupujem brezveze :D

(Tesla hvala za dobrodoslico :) )
LocoChico
Poddesetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe Mar 22, 2013 01:06

OdgovorNapisal/-a LocoChico » Pe Mar 22, 2013 14:28

papa
Viceadmiral
Prispevkov: 442
Pridružen: Sr Jan 30, 2008 12:18
Kraj: ČRNA GORA - MURTER- SLANICA

OdgovorNapisal/-a papa » Pe Mar 22, 2013 16:39

Kupi si zadnjo revijo ribolov na Jadranu notri ni da ni o vsem mogočem za lov lignjev.
^^^^^^^^^^^||
|______________||'""|""\__,_
|UNION_je zakon!!||__ |__|__ |)
I(@) |(@)"""**|(@)(@)****|(@)
gino
Kapitan korvete
Prispevkov: 105
Pridružen: Sr Okt 20, 2010 13:34

OdgovorNapisal/-a gino » Ne Mar 24, 2013 21:48

A ma kdo kake izkušnje z boljšimi/slabšimi prijemi z različnimi barvami laksa na roli?
Uporablja kdo vrvico za panulo?
gino
Kapitan korvete
Prispevkov: 105
Pridružen: Sr Okt 20, 2010 13:34

OdgovorNapisal/-a gino » Po Mar 25, 2013 21:15

papa: kupil sem zadnji Ribolov na jadranu in ni nič o lignjih notri.... :shock:
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5414
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Po Mar 25, 2013 22:16

Laks uporabljam samo še za predveze. VSE lovim(o) samo še z vrvico.
LP NT
papa
Viceadmiral
Prispevkov: 442
Pridružen: Sr Jan 30, 2008 12:18
Kraj: ČRNA GORA - MURTER- SLANICA

OdgovorNapisal/-a papa » To Mar 26, 2013 08:12

gino zdaj vidim da je št.2 to se pravi veljača ali februar po naše :( če ne dobiš revije nikjer drugje mi pošlji naslov in ti jo pošljem po pošti :wink:
^^^^^^^^^^^||

|______________||'""|""\__,_

|UNION_je zakon!!||__ |__|__ |)

I(@) |(@)"""**|(@)(@)****|(@)
papa
Viceadmiral
Prispevkov: 442
Pridružen: Sr Jan 30, 2008 12:18
Kraj: ČRNA GORA - MURTER- SLANICA

OdgovorNapisal/-a papa » To Mar 26, 2013 17:01

Ekola gino revija je oddana na pošto pred eno uro :wink: jutri jo dobiš :D
^^^^^^^^^^^||

|______________||'""|""\__,_

|UNION_je zakon!!||__ |__|__ |)

I(@) |(@)"""**|(@)(@)****|(@)
LocoChico
Poddesetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe Mar 22, 2013 01:06

OdgovorNapisal/-a LocoChico » To Mar 26, 2013 19:11

Gino ko dobis revijo bi prosu ce lahko skeniras clanek in objavis :)

Pa se eno vprasanje - kako je kej z spreji/aromami za pusce??

Hvala lp
bostjan9
Admiral
Prispevkov: 1341
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 20:28

sprej - lignji

OdgovorNapisal/-a bostjan9 » To Mar 26, 2013 20:38

jaz jih občasno posprejam z WD - 40.....

izgleda, da je sluz podobna ribji...uspeh je bil dober....

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta