Vinjeta Hrvaška

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
Splav
Viceadmiral
Prispevkov: 359
Pridružen: To Jun 10, 2008 09:46

OdgovorNapisal/-a Splav » So Apr 12, 2014 22:01

tomaz_slo napisal/-a:Torej, stroški za 'vinjeto' brez turistične takse (za plovila s kabino) so takile:

A. za čolne do 12m
Sigurnost: (20*dolžina+2*moč v kilovatih) Hrk
Svetlarina (10*dolžina) Hrk
Upr. prist. 40 Hrk
Info karta 20 Hrk

B. za jahte nad 12m
Sigurnost: (20*dolžina+2*moč v kilovatih) Hrk
Svetlarina (25*dolžina) Hrk
Upr. prist. 40 Hrk
Info karta 20 Hrk

Vse lepo in prav samo info karto naj si nekam zatlačijo. :twisted:
Tukaj smo še vedno tujci. Barkam s HR registracijo info karte ne računajo.


Torej samostojna postavka za svetlarino ostaja in ne velja, kar piše na strani
http://www.marinakornati.com/dolazak-u-rh-morskim-putem
Citiram: "Od 01.04.2014. ukidaju se naknada za sigurnost plovidbe, naknada za svjetlarinu i pomorsku informativnu kartu, međutim uvodi se jedinstvena naknada za sigurnost plovidbe i zaštitu mora od onečišćenja čiji će trošak ovisiti o dužini plovila i snazi motora"

To, da domačinom info karte ni treba plačati, se mi zdi pa zrelo za pritožbo. Marsikateri Slovenec pozna vzhodno jadransko obalo v navtičnem smislu bolje kot povprečen domačin.
Mirno morje in široko obzorje.
tomaz_slo
Admiral
Prispevkov: 2393
Pridružen: Če Mar 25, 2010 15:28

OdgovorNapisal/-a tomaz_slo » So Apr 12, 2014 22:15

Možno je, da bodo vse skupaj izkazovali z eno postavko, ampak sestava stroškov pa je takšna kot sem napisal. Je tudi skladno s tem koliko je plačal Gartner.
Gartner
Kontraadmiral
Prispevkov: 267
Pridružen: So Sep 07, 2013 17:51

OdgovorNapisal/-a Gartner » So Apr 12, 2014 22:40

Info karte nisem plačal. Pozicija na računu je 0KN. Bi priložil sliko računa pa ne gre nekak gor prlimat.
tomaz_slo
Admiral
Prispevkov: 2393
Pridružen: Če Mar 25, 2010 15:28

OdgovorNapisal/-a tomaz_slo » So Apr 12, 2014 23:20

Gartner napisal/-a:Info karte nisem plačal.


To ti misliš. :D
Glej:
(7,4m, 137kW)
20*7.4+2*137+10*7.4+40+20=552
Koliko si ti dal?
gregasom
Poročnik fregate
Prispevkov: 68
Pridružen: Sr Avg 15, 2012 19:59

OdgovorNapisal/-a gregasom » To Apr 15, 2014 10:54

tomaz_slo napisal/-a:
gregasom napisal/-a:Ta čoln peljem v času dopusta na Hrvaško, kjer v kapitaniji plačam takso/naknado (po starem vinjeto) po formuli; 20 hrk na meter + 2 hrk na kw, torej v mojem primeru; 20x2,9m + 2x3,7 = 65,4 hrk.
Imam prav?


Ne, plačas 65,4+29+40+20 hrk.




@tomaz_slo, hvala lepa!

Zanima me še ena zadeva; pri plačilu tega stroška, moraš verjetno priložit račun za čoln in račun za motor.
Koliko se pa to v praksi pregleduje oz. preverja verodostojnost dokumenta (ali je dejansko ta račun izdal ta prodajalec), torej npr, nekdo ima original račun za motor, račun za čoln pa je morda malce "prirejen" (govorim za majhen gumenjak) :wink:

hvala

lp
tomaz_slo
Admiral
Prispevkov: 2393
Pridružen: Če Mar 25, 2010 15:28

OdgovorNapisal/-a tomaz_slo » To Apr 15, 2014 17:21

gregasom napisal/-a:
tomaz_slo napisal/-a:
gregasom napisal/-a:Ta čoln peljem v času dopusta na Hrvaško, kjer v kapitaniji plačam takso/naknado (po starem vinjeto) po formuli; 20 hrk na meter + 2 hrk na kw, torej v mojem primeru; 20x2,9m + 2x3,7 = 65,4 hrk.
Imam prav?


Ne, plačas 65,4+29+40+20 hrk.




@tomaz_slo, hvala lepa!

Zanima me še ena zadeva; pri plačilu tega stroška, moraš verjetno priložit račun za čoln in račun za motor.
Koliko se pa to v praksi pregleduje oz. preverja verodostojnost dokumenta (ali je dejansko ta račun izdal ta prodajalec), torej npr, nekdo ima original račun za motor, račun za čoln pa je morda malce "prirejen" (govorim za majhen gumenjak) :wink:

hvala

lp


Verjetno imaš vsaj enega prijatelja. Napištita pogodbo in jo overita pri notarju. Strošek je eno pivo.
Koliko se preverja pri kapetaniji, ne vem. Če je tisto kar imaš v lasti slučajno odtujeno, bo pa problem....
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5982
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » To Apr 15, 2014 17:44

gregasom napisal/-a:
tomaz_slo napisal/-a:
gregasom napisal/-a:Ta čoln peljem v času dopusta na Hrvaško, kjer v kapitaniji plačam takso/naknado (po starem vinjeto) po formuli; 20 hrk na meter + 2 hrk na kw, torej v mojem primeru; 20x2,9m + 2x3,7 = 65,4 hrk.
Imam prav?


Ne, plačas 65,4+29+40+20 hrk.




@tomaz_slo, hvala lepa!

Zanima me še ena zadeva; pri plačilu tega stroška, moraš verjetno priložit račun za čoln in račun za motor.
Koliko se pa to v praksi pregleduje oz. preverja verodostojnost dokumenta (ali je dejansko ta račun izdal ta prodajalec), torej npr, nekdo ima original račun za motor, račun za čoln pa je morda malce "prirejen" (govorim za majhen gumenjak) :wink:

hvala

lp


Glej v temi Pravila in zakoni bi ti malce priredil račun in mi naj ti damo zeleno luč ali odpustek.

Ne gre! Jasno!

Pod prvo sploh ne vemo ali gre za predmet, konkretno mali gumenjak, ki izvira iz kaznivega dejanja, ali bi priredil na računu samo dolžino gumenjaka, legalno kupljenega, za kake tri centimetre manj, ker je ravno za toliko predolg.

Za nobeno nelegalno dejanje ti ne bom svetoval in tudi vse v tej vezi bom brisal. Vsakomur, brez pardona!
Če kdo sprašuje še nekako prebavim, če pa hoče izvrševat nelegalno ..... brišem!

Pajer1, moderator

LP
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
gregasom
Poročnik fregate
Prispevkov: 68
Pridružen: Sr Avg 15, 2012 19:59

OdgovorNapisal/-a gregasom » To Apr 15, 2014 22:17

Sem se bal, da bo narobe razumljeno...da razložim...nič ni odtujeno...
S kolegom sva oba kupila enake in popolnoma nove gumenjake 290cm preko interneta iz Evrope. On je izgubil račun, enostavno ga ne najde. Prodajalec se ne odziva in zato se išče rešitev.
Vprašanje pa je samo bilo, koliko se dejansko ti računi za nove gumenjake (vrednost 500€) v praksi v kapitaniji zahtevajo, kontrolirajo...

Če je to sporno vprašanje pa seveda pobrišem oz. lahko vi.

lp
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5982
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Sr Apr 16, 2014 16:19

gregasom napisal/-a:Sem se bal, da bo narobe razumljeno...da razložim...nič ni odtujeno...
S kolegom sva oba kupila enake in popolnoma nove gumenjake 290cm preko interneta iz Evrope. On je izgubil račun, enostavno ga ne najde. Prodajalec se ne odziva in zato se išče rešitev.
Vprašanje pa je samo bilo, koliko se dejansko ti računi za nove gumenjake (vrednost 500€) v praksi v kapitaniji zahtevajo, kontrolirajo...

Če je to sporno vprašanje pa seveda pobrišem oz. lahko vi.

lp


Samo da smo razjasnili, ker ni nič spornega.
Brisal ne bom nič, ker ni kaj brisat.

Upam, da se ti uredi tole z računom. Morda pa ti kakšen od naših članov kaj pomaga, če bi bolj obelodanil problem. Zgubit nimaš kaj.

LP

.
pajer 1



Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4409
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Sr Apr 30, 2014 19:52

Iz prve roke, za nas "hrvate" još nema vinjete, samo turistična taksa 1100 kun, sm vesel ko radio, gremo spušit teh 2000hrčkov :lol:
https://medisken.si
kondor88
Admiral
Prispevkov: 643
Pridružen: Po Nov 18, 2013 17:18

OdgovorNapisal/-a kondor88 » Če Maj 01, 2014 14:05

gregor.n napisal/-a:Iz prve roke, za nas "hrvate" još nema vinjete, samo turistična taksa 1100 kun, sm vesel ko radio, gremo spušit teh 2000hrčkov :lol:


ne se prehitro veselit
hr registracije dobijo položnico od hr davčne uprave konec leta ali v začetku 2015 za leto 2014...
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4409
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Če Maj 01, 2014 22:04

In kaj ima davčna z vinjeto :shock:
Sicer pa če bo za nazaj, jaz nisem plul pa pika :wink:
https://medisken.si
Uporabniški avatar
vili
Viceadmiral
Prispevkov: 596
Pridružen: Po Feb 23, 2009 22:10

OdgovorNapisal/-a vili » Če Maj 01, 2014 22:36

Položnico ne dobiš od davčne,ampak od Občine. Ta dokument se imenuje plačilo pomorskog dobro. Je pa znesek zelo primerljiv z vinjeto.


L.P.
Uporabniški avatar
vili
Viceadmiral
Prispevkov: 596
Pridružen: Po Feb 23, 2009 22:10

OdgovorNapisal/-a vili » Če Maj 01, 2014 22:41

Pa še nekaj. Dobil boš po vsej verjetnosti tudi položnoco za plačilo davka na Hrvaškem,ki pa ga ne rabiš plačat,samo jim pošlješ izpolnjen obrazec,ki ga najdeš na davčni strani,saj davek plačaš ti v Sloveniji.
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4409
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Pe Maj 02, 2014 10:46

Za županijski davek vem, ampak ali ga je kdo že plačal, oziroma tole pomorsko dobro? Koliko za kakšno plovilo? Govori se veliko ampak jaz še nisem srečal tistega ki ga je plačal.
Ob registraciji za 5 let sem plačal nekih 300 eurov in to je zaenkrat vse.
https://medisken.si

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta