Mercury 15hp problem

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

sportbili
Poročnik fregate
Prispevkov: 63
Pridružen: Pe Apr 30, 2010 10:23

Mercury 15hp problem

OdgovorNapisal/-a sportbili » Če Jun 25, 2015 12:54

Zdarvo

Kolega ima problem z motorjem Mercury 15hp letnik 1999, problem ima z hladnim vžigu ,vedno ko vžiga hladen motor mora 10-15krat povlečt za špago da vžge.
Drugi problem je ko motor dela se sliši vsake tolko časa čuden zvok iz uplinjača ...
Za povrh vseh teh napak so pa mu lani zmešali mešanico z nafto namesto z bencinu :)



Prosim za kakšno pomoč

Hvala
sportbili
Poročnik fregate
Prispevkov: 63
Pridružen: Pe Apr 30, 2010 10:23

OdgovorNapisal/-a sportbili » Če Jun 25, 2015 13:03

sportbili
Poročnik fregate
Prispevkov: 63
Pridružen: Pe Apr 30, 2010 10:23

OdgovorNapisal/-a sportbili » Če Jun 25, 2015 13:12

Uporabniški avatar
Piki
Admiral
Prispevkov: 2224
Pridružen: To Avg 28, 2007 21:45
Kraj: Ljubljana-Opatija

OdgovorNapisal/-a Piki » Če Jun 25, 2015 13:35

Kiha iz uplinjača, najverjetneje je zmes prerevno nastavljena, očisti uplinjač in pravilno nastavi zmes v prostem teku, preglej pa še nastavitev predvžiga in cevi za bencin, tako od tanka do priključka za motor, vključno z njim, kot tudi od priključka do pumpe in naprej do uplinjača, da ti kje ne vleče falš zrak. Prekontroliraj tudi mehanizem za čok, če pravilno zapira zrak.

Če se na ta opravila ne spoznaš, pelji na servis, v Ljubljani je to Jucca.
sportbili
Poročnik fregate
Prispevkov: 63
Pridružen: Pe Apr 30, 2010 10:23

OdgovorNapisal/-a sportbili » Če Jun 25, 2015 13:44

Piki hvala za pomoč

Sicer imam jaz yamaho 40 hp in si vse sam poštimam tako da bom probal še to sam.
Edino kar nevem kako je z predvžigom,nevem kako nastavit.
Drugače ko je motor topel vžge iz prve ,tako da razmišljam v to smer ,če bi bil predvžig narobe nstavljen bi bilo tudi pri toplem motorju problem z vžigom ??

Hvala
Uporabniški avatar
Piki
Admiral
Prispevkov: 2224
Pridružen: To Avg 28, 2007 21:45
Kraj: Ljubljana-Opatija

OdgovorNapisal/-a Piki » Če Jun 25, 2015 13:46

Verjetno res, očistita in nastavita uplinjač in preverita dovod goriva.
Uporabniški avatar
elbarto
Admiral
Prispevkov: 743
Pridružen: Ne Jul 26, 2009 13:50

OdgovorNapisal/-a elbarto » Če Jun 25, 2015 16:19

sam na kosilnicah in podobnih malih prdah (ta motor je malenkost vecji) ob slabem vziganju najprej menjam svecko, ce je ze en cas nisem menjal.
menjajta in porocaj.
sportbili
Poročnik fregate
Prispevkov: 63
Pridružen: Pe Apr 30, 2010 10:23

OdgovorNapisal/-a sportbili » Če Jun 25, 2015 17:38

Svečki sem zamenjal ampak se dogaja isto, ko se motor ohladi oz stoji 20 min noče vžgat..oz je trba vlečt 20krat... in pivo spit. :)
mato
Admiral
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe Apr 25, 2014 13:27
Kraj: Škofja loka

OdgovorNapisal/-a mato » Če Jun 25, 2015 20:33

Daj ti direkt na ročici gas ne takole v vplinjaču.
Tako se bo premakni tudi pred vžig.
V poziciji za vžig (proti tek), je pred vžig premaknjen močno za zgornjo mrtvo točko. zato da ti ne odtrga vrvi iz roke če bi udaril nazaj.
Pa glej koliko časa boš dodajal samo predvžig sele potem se bo začel odpirat uplinjač.
Seveda pa najprej kot je rekel PIKI očistiti in natisniti uplinjač.
Mato :wink:
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Pe Jun 26, 2015 00:23

Če hladen ne vžge, naj ga poskusi kolega vžgati brez čoka s skoraj max gasa. Včasih pomaga.
sportbili
Poročnik fregate
Prispevkov: 63
Pridružen: Pe Apr 30, 2010 10:23

OdgovorNapisal/-a sportbili » Pe Jun 26, 2015 13:52

Očistili smo uplinjač kiha več ne :), ampak še vedno noče hladen užgat, čemu pa dodamo gas na uplinjaču pa užge?

Kaj bi lahko bilo narobe?
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Pe Jun 26, 2015 15:58

Kaj ga vžigate z čokom, pa brez gasa? A vroč pa takoj vžge?
sportbili
Poročnik fregate
Prispevkov: 63
Pridružen: Pe Apr 30, 2010 10:23

OdgovorNapisal/-a sportbili » Pe Jun 26, 2015 17:59

vroč vžge tako da samo malo potegneš , mrzlega smo probali na vsak način pa noče...
Uporabniški avatar
Piki
Admiral
Prispevkov: 2224
Pridružen: To Avg 28, 2007 21:45
Kraj: Ljubljana-Opatija

OdgovorNapisal/-a Piki » Pe Jun 26, 2015 18:18

Ste pogledali mehanizem za čok, da normalno zapira loputo ?
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Pe Jun 26, 2015 22:12

Lahko je tudi čok, ta ima verjetno ročnega. A napumpate bencin pred vžiganjem?

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov