Ustrezen propeler?
Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator
Končno nekaj prostih trenutkov na dopustu da napišem nekaj ugotovitev.
Z original propelerjem 11 1/8×13 dosežem 5100vrtljajev in 26 vozlov če sem sam in bolj kot ne prazen čoln.Glisiramo lahko samo 3 osebe.
Propeler 10 3/4×12 dosežem sam na čolnu 21 vozlov pri 5500 vrtljajih glisiramo ravno tako 3 osebe hitrosti in čas da pridemo iz vode zelo dolg.
Za preizkus in po priporočilih iz Adri...c p......r sem dal gor
11,375x12 od firme Michigan match pa sam enako 27 vozlov pri 5800-5900 zelo hitro iz vode in nekako imaš občutek da motor ima neko moč.Z dvema osebama pa dosežem 25.5 vozlov pri 5600 vrtljajih.Mislim da to zna biti pravi prop,ker posadka še spi nisem probal z 4 mi oz 2+3 osebe.
Poročam ko probam.
Lep morjeplovski pozdrav v pravem pomenu besede...😉👍
Z original propelerjem 11 1/8×13 dosežem 5100vrtljajev in 26 vozlov če sem sam in bolj kot ne prazen čoln.Glisiramo lahko samo 3 osebe.
Propeler 10 3/4×12 dosežem sam na čolnu 21 vozlov pri 5500 vrtljajih glisiramo ravno tako 3 osebe hitrosti in čas da pridemo iz vode zelo dolg.
Za preizkus in po priporočilih iz Adri...c p......r sem dal gor
11,375x12 od firme Michigan match pa sam enako 27 vozlov pri 5800-5900 zelo hitro iz vode in nekako imaš občutek da motor ima neko moč.Z dvema osebama pa dosežem 25.5 vozlov pri 5600 vrtljajih.Mislim da to zna biti pravi prop,ker posadka še spi nisem probal z 4 mi oz 2+3 osebe.
Poročam ko probam.
Lep morjeplovski pozdrav v pravem pomenu besede...😉👍
Bolje biti zdrav in bogat kot reven in bolan.
Evo probali tudi z 4 in 5 osebami,z 4 mi gladko iz vode 5200 vrtljajev hitrost 21.5 vozlov .
5 oseb težko ampak pride iz vode 4900-5000 vrtljajev ,hitrost 20 vozlov.
Kaj več bo težko iztisnit,je pa pri tem propu od 1400 vrtljajev pa do 2100 nek čuden zvok,kot bi nekaj drsalo po kovini pa še malo zvoni,ko sem dal nazaj orig.prop zvoka ni.Propeler tudi nikjer ne drsa po nogi,mogoče kdo ve kaj bi lahko to bilo,ker je nadležno.
Privijačil sem ga kot original z obema u podložkama in vse sede kot original.
Lp
5 oseb težko ampak pride iz vode 4900-5000 vrtljajev ,hitrost 20 vozlov.
Kaj več bo težko iztisnit,je pa pri tem propu od 1400 vrtljajev pa do 2100 nek čuden zvok,kot bi nekaj drsalo po kovini pa še malo zvoni,ko sem dal nazaj orig.prop zvoka ni.Propeler tudi nikjer ne drsa po nogi,mogoče kdo ve kaj bi lahko to bilo,ker je nadležno.
Privijačil sem ga kot original z obema u podložkama in vse sede kot original.
Lp
Bolje biti zdrav in bogat kot reven in bolan.
Morda si premalo pritegnil matico in se ti propeler vrti na puši. Ne vem kako gre pri malih propih, pri večjih je tako, da daš na matico orenk ključ, nato eden z rokavicami prime propeler, drugi pa z težjim kladivom nekajkrat useka po ključu. Tu verjetno ni treba kladive, vsekakor je pa treba dat od sebe nekaj švica.
Ja hmm matico sem pritegnil ravno toliko da je malce stisnilo in se je pokazala luknja za razcepko.
Tudi prej sem delal isto pa ni bilo tega zvoka.
Bom probal še brez tiste velike podložke in malo bolj zategnit.
Sicer pa je prodajalec rekel da je to pač tak propeler in se ne da nič narest in pa tudi da mere napisane na propelerjih dostikrat odstopajo od dejanskih.
Lp
Tudi prej sem delal isto pa ni bilo tega zvoka.
Bom probal še brez tiste velike podložke in malo bolj zategnit.
Sicer pa je prodajalec rekel da je to pač tak propeler in se ne da nič narest in pa tudi da mere napisane na propelerjih dostikrat odstopajo od dejanskih.
Lp
Bolje biti zdrav in bogat kot reven in bolan.
-
Daki
-
blackhorse
- Višji vodnik
- Prispevkov: 15
- Pridružen: Pe Jul 07, 2017 11:13
-
blackhorse
- Višji vodnik
- Prispevkov: 15
- Pridružen: Pe Jul 07, 2017 11:13
Kdo je na strani
Po forumu brska: Budra in 6 gostov
