Pot od Raba do Paga

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

kardar
Kapitan korvete
Prispevkov: 101
Pridružen: To Okt 23, 2007 07:14
Kraj: Kranj

Pot od Raba do Paga

OdgovorNapisal/-a kardar » Sr Apr 28, 2010 19:40

Pozdravljeni!
Ali ima kdo kakšne izkušnje glede plovbe med omenjenima otokoma.
Katero pot predlagate, po notranji strani ali zunanji strani otoka?
S spoštovanjem
sorry
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 23
Pridružen: Ne Feb 28, 2010 07:15

OdgovorNapisal/-a sorry » Sr Apr 28, 2010 20:25

V lepem vremenu je to sprehod. V popoldanskem času zna biti na zahodni strani precej valovito, zato ti svetujem da se odpraviš dopoldne. Če imaš namen obiskati kraje v paškem zalivu ti povem da se čez Velebitski kanal vleče.

AVE
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8827
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Sr Apr 28, 2010 21:14

Kot ti je že sorry povedal, je plovba pod Velebitom precej nezanimiva, je pa zato jugozahodni del paga precej bolj zanimiv. Nekaj simpatičnih plaž je že na poti od Lun-a (skrajni rt Paga), pa do Novalje. Pazi, ker tukaj praktično ni možnosti skrivanja pred kakšno nevihto iz zahoda! Potem od Novalje južno pa postane še lapše...
Če pa si mislil plovbo med mestoma Rab in Pag, pa ti ne preostane drugega, kot dolgočasna plovba v Velebitskem kanalu...

LP
kardar
Kapitan korvete
Prispevkov: 101
Pridružen: To Okt 23, 2007 07:14
Kraj: Kranj

Pot od Raba do Paga

OdgovorNapisal/-a kardar » Če Apr 29, 2010 07:14

Hvala obema. Ja mislil sem, ali je lepše in varneje pod Velebitom ali po zunanji strani.
Štart naj bi bil iz kampa Pušča na otoku Krku, cilj pa Metajna na otoku Pagu.
S spoštovanjem
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8827
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Če Apr 29, 2010 20:40

Ja če boš šel do Metajne po južni strani, boš potoval do tja nekako tako, kot Odisej nazaj na svojo Itako... Po domače povedano: "Nikad gotovo!"
No ja, če bit rad tedenski giro, potem je taka pot OK, če pa hočeš priti v Metajno, pa absolutno ne!

LP
kardar
Kapitan korvete
Prispevkov: 101
Pridružen: To Okt 23, 2007 07:14
Kraj: Kranj

Pot od Raba do Paga

OdgovorNapisal/-a kardar » Pe Apr 30, 2010 07:29

Pot naj bi bila nekako taka, po južni strani Krka nato pa !
1.Goli otok- Sv.Grgur, po Velebitskem kanalu do Metajne
2. Po južni strani Raba mimo Lun-a nato pod Velebitom do Metajne.
Za eno izmed variant se bo potrebno odločiti.
Pravite da so po južni strani lepši otoki, imaš kaj za videti. Po Velebitskem kanalu pa vedno vleče in kakršno srečo imam bo verjetno takrat burja.
S spoštovanjem
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8827
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Pe Apr 30, 2010 10:16

Aha, sedaj sem šele pogruntov... Ti sprašuješ po kateri strani Raba naj bi plul in ne po kateri strani Paga???

To pa absolutno pojdi po zunanji strani, saj ima Rab obilo lepih zalivov v okolici Suhe punte. Pa še v mesto Rab skoči, je lepo za videt...

LP
kardar
Kapitan korvete
Prispevkov: 101
Pridružen: To Okt 23, 2007 07:14
Kraj: Kranj

Pot od Raba do Paga

OdgovorNapisal/-a kardar » Pe Apr 30, 2010 10:45

To Admin, hvala za nasvet.
Sem verjetno precej nerazumljivo napisal.
S spoštovanjem
CAR
Admiral
Prispevkov: 2375
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

OdgovorNapisal/-a CAR » Ne Maj 02, 2010 19:18

Absolutna pluj po zahodni strani Raba (lepše, ni burje, postanki v lepih zalivih...)
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
morska nastasja
Poddesetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: Po Jul 26, 2010 12:00
Kraj: LJUBLJANA

OdgovorNapisal/-a morska nastasja » To Jul 27, 2010 13:25

Kdor plujo od Raba do Paga, mu svetujem,da pluje ob celini in si pogleda Zavratnico. Je sicer nekaj za plačati, za vstop z čolnom, ampak na dnu vidiš potopljeno vojaško plovilo, med vojno. Potopljena je v tako plitki vodi, da lahko ko plavaš na njej stojiš. Res zanimivo za videti :)
MORSKA ŽIVOTINJA
Uporabniški avatar
BOJA
Admiral
Prispevkov: 710
Pridružen: Če Maj 06, 2010 14:52
Kraj: Trzin

OdgovorNapisal/-a BOJA » To Jul 27, 2010 19:51

morska nastasja napisal/-a:Kdor plujo od Raba do Paga, mu svetujem,da pluje ob celini in si pogleda Zavratnico. Je sicer nekaj za plačati, za vstop z čolnom, ampak na dnu vidiš potopljeno vojaško plovilo, med vojno. Potopljena je v tako plitki vodi, da lahko ko plavaš na njej stojiš. Res zanimivo za videti :)


Hello,
a to misliš tisto pri Jablancu, ko se gre cca. 1km peš od trajekta za Rab? Tam smo že bili, je zanimivo ja... Ko si že skoraj tam in ves vesel, da te ni nihče zakasiral, se ti pokaže tip iz ene skale in sledi: "dobar dan, naplaćuje se ulaz u park..." No, saj ni panike, samo zanimivo, zakaj te ne ubrišejo že kar takoj pri trajektu... Strinjam se, da je zanimivo videti...

Kardar, kdaj si v Metajni, mi smo 1. teden avgusta... Če prideš na Rivo (vlastnik Ivica Datković) priporočam pizzo, za pir dam pa jaz, če se spoznamo...

lp, uživaj mirno morje!
Green to green or red to red, safely go ahead!
morska nastasja
Poddesetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: Po Jul 26, 2010 12:00
Kraj: LJUBLJANA

OdgovorNapisal/-a morska nastasja » Sr Jul 28, 2010 10:11

Ja tisto sem mislila :) Ja tist tip s čolničkom, ki pridno kasira, lovi vse, tako da tudi tisti, ki pridejo peš, po skalnati poti. Zasidraš v Jablancu, pa greš peš, do Zavratnice z namenom,da te ne bodo oglobili, in glej ga hudiča, tudi pešci moramo plačati...:)
MORSKA ŽIVOTINJA

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov