posoja barke

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
ljubo
Admiral
Prispevkov: 1210
Pridružen: To Mar 09, 2010 07:36
Kraj: NOVA GORICA

posoja barke

OdgovorNapisal/-a ljubo » To Jun 22, 2010 15:54

Prosil bi če mi kdo zna povedat kaj rabim oziroma če lahko posodim barko kolegu, ki je sl. registracije in ima privez na hrvaškem. Seveda poleg tega, da so vpisani v krov listo.

Če kdo ve se mu lepo zahvaljujem za odgovor.

Pa seveda lep dan
pomisli in zgodilo se bo
Uporabniški avatar
CC
Admiral
Prispevkov: 1071
Pridružen: To Maj 15, 2007 14:24
Kraj: Veleje~Dunat

OdgovorNapisal/-a CC » To Jun 22, 2010 16:11

ljubo,lahko mu jo posodiš če boš ti zraven,ker drugač bo črni čarter, je pa ja boljš da greš z nami na ruto :wink:
Lp CC
Uporabniški avatar
ljubo
Admiral
Prispevkov: 1210
Pridružen: To Mar 09, 2010 07:36
Kraj: NOVA GORICA

OdgovorNapisal/-a ljubo » To Jun 22, 2010 18:54

LIPNIK napisal/-a:ljubo,lahko mu jo posodiš če boš ti zraven,ker drugač bo črni čarter, je pa ja boljš da greš z nami na ruto :wink:


Na žalost štartam šele v petek na morje. Pa še vsega ni poštimanega. Ruta pride naslednje leto na vrsto. Na žalost to vreme me malo jeblje pa še dela je preveč. Pa sej drugo leto penzija. Pa se ne bom pozdravlju ku penzionisti."ej stari živjo hitim k nimam časa" hehehe. No malo me je zabasalo pa bo bolje.


hehehehhehehehehehfala Lipnik pa seveda ko se z rute vrnete v Klimno ste dobrodošli. Pir pa vino pa še ki trdega bo zravn da ne bo samo tekoče. hehehehhe
pomisli in zgodilo se bo
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 7095
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Jun 22, 2010 19:09

Tvoj prijatelj potrebuje tvoje pooblastilo overjeno pri notarju.
Po možnosti v hrvaščini in overjeno pri hrvaškem notarju.
Vse v mejah dovoljenega.
Uporabniški avatar
ljubo
Admiral
Prispevkov: 1210
Pridružen: To Mar 09, 2010 07:36
Kraj: NOVA GORICA

OdgovorNapisal/-a ljubo » Sr Jun 23, 2010 17:10

Marchi napisal/-a:Tvoj prijatelj potrebuje tvoje pooblastilo overjeno pri notarju.
Po možnosti v hrvaščini in overjeno pri hrvaškem notarju.
Vse v mejah dovoljenega.


A ni zadosti če je overjen podpis na upravni enoti.
pomisli in zgodilo se bo
gregstr
Kontraadmiral
Prispevkov: 249
Pridružen: Če Jul 05, 2007 09:19
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a gregstr » Sr Jun 23, 2010 20:14

A res to gre? Samo pooblastilo daš prijatelju? Malo sem skeptičen.
Lahko se zgodi, da imaš nekaj takih prijateljev vsako leto ... 8)
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 7095
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Jun 23, 2010 23:25

Lahko jih imaš kolikor hočeš, dokler ne zapolniš seznama posadke na vinjeti, ki je omejeno. ;) Kapiš!?
gregstr
Kontraadmiral
Prispevkov: 249
Pridružen: Če Jul 05, 2007 09:19
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a gregstr » Če Jun 24, 2010 12:17

Kapiš, kapiš 8)
Ampak se lahko vseeno greš najčrnejši čarter potem. :P
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » Če Jun 24, 2010 12:23

ja do 14 članov. ko sem šel jaz nas je šlo 7 se pravi še ena skupina bi šla pa gotovo.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 7095
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Jun 24, 2010 13:07

Uradno se ne smeš iti nobenega čarterja, če nimaš zato registriranega podjetja in plačuješ visoke koncesnine in davke.
Torej, če boš komur koli razlagal o denarju, ki ti ga prijatelj da, da se lahko vozi s tvojo barko, potem si oplel ti in tvoja barka, tudi, če ti da samo 100€ simboličnega nadomestila. Skratka, samo pooblastilo in nič denarja, do kvote na popisu posadke.
Kar z drugimi besedami pomeni, da se niti ne moreš iti črnega čarterja, če se misliš kaj sam vozit s svojimi prijatelji in družinskimi člani.

Upam, da se kaj spremeni s HRvEU, da bomo lahko uporabljali svojo lastnino brez neumnih omejitev. Zame smiselna omejitev bi bila vsaj 5xštevila za katerega je barka registrirana, tako da lahko pobereš kakšnega prijatelja, ki ga srečaš ob poti in ga zapelješ en krog. Zdaj to ni mogoče!!!"#$%&/()= :evil:
Uporabniški avatar
jure_b
Poročnik korvete
Prispevkov: 53
Pridružen: Pe Jan 18, 2008 12:03

OdgovorNapisal/-a jure_b » Če Jun 24, 2010 13:26

Eno tako pooblastilo :lol:

Slika
Uporabniški avatar
ljubo
Admiral
Prispevkov: 1210
Pridružen: To Mar 09, 2010 07:36
Kraj: NOVA GORICA

OdgovorNapisal/-a ljubo » Če Jun 24, 2010 16:46

Hvala za vse odgovore mislim da je rešeno.

Lep dan vsem
pomisli in zgodilo se bo
Boško
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr Jun 30, 2010 09:13

OdgovorNapisal/-a Boško » Sr Jun 30, 2010 09:17

Živjo!

Tudi meni ste pomagali s tem postom, ampak ali je še kakšna druga možnost kot potrjeno pooblastilo pri notarju?

Ali je možno vpisati 2 lastnika čolna?
Pa varno plovbo vsem

Lp, Boštjan
janadino
Admiral
Prispevkov: 3977
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » Sr Jun 30, 2010 09:36

Seveda je možno, tudi 12 ali 24, ali kolko že.
Guma je guma, zaenkrat.
Uporabniški avatar
JanezJ
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 87
Pridružen: Če Avg 27, 2009 13:09
Kraj: Slovenj Gradec

OdgovorNapisal/-a JanezJ » Sr Jun 30, 2010 09:57

Boško napisal/-a:Živjo!

Tudi meni ste pomagali s tem postom, ampak ali je še kakšna druga možnost kot potrjeno pooblastilo pri notarju?

Ali je možno vpisati 2 lastnika čolna?


Za vpis solastnika moraš poslati na izpostavo, kjer imaš vpisan čoln overjeno kupoprodajno ali darilno pogodbo kjer bo razviden lastniški delež solastnika. Cena na izpostavi 14 EUR

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov