navtik in dioptrija

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

jazbec
Naddesetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe Feb 11, 2011 20:36

navtik in dioptrija

OdgovorNapisal/-a jazbec » Pe Feb 11, 2011 20:46

Pozdravljeni,
sem nov na vašem forumu zato se opravičujem če je tema v napačnem podforumu. Sem učenec 9 razreda osnovne šole in imam zelo rad morje zato sem se odločil,da šolanje nadaljujem na srednji pomorski šoli portorož, smer navtika. Ker splošna plovba portorož daje štipendije (250 evrov na mesec) sem mislil, da bi dal vlogo. Vendar se zatakne pri vidu namreš imam dioptrijo -2.25 na obeh očeh. Zanima me ali je kakšna možnost, da pridobim štipendijo oz. če je sploh možnost, da bom kdaj plu po morju in opravljal delo navtika. Razmišljav sem celo o operaciji z laserjem, da bi popravil vid ampak je zelo drago.

Če nimam šans mogoče kdo ve kje bi bila operacija najbolj ugodna-lahko tujina?

lp
Patrik
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 7095
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Pe Feb 11, 2011 21:18

Hej, ne obupat prekmalu. Sledi svoji želji in jo boš uresničil. Vse je mogoče, tudi laser, kot praviš. Vse ob svojem času.
jazbec
Naddesetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe Feb 11, 2011 20:36

OdgovorNapisal/-a jazbec » Pe Feb 11, 2011 21:24

obupat ne mislim
ima splošna plovba kakšno toleranco pri tem,da je velika možnost,da se vid popravi oz. je možnost operacije

ali si lahko navtik in opravljaš delo na morju s pomočjo leč oz. očal
Uporabniški avatar
Mace
Kapitan fregate
Prispevkov: 113
Pridružen: Pe Maj 21, 2010 18:55
Kraj: Perth

OdgovorNapisal/-a Mace » So Feb 12, 2011 10:31

Pri pilotih je omejitev +-3 in imajo najbrs strozje omejitve kot pri mornarjih
jazbec
Naddesetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe Feb 11, 2011 20:36

OdgovorNapisal/-a jazbec » So Feb 12, 2011 14:21

se pravi imam možnost postat navtik-sanje niso izgubljene

glede štipendije pa sem moral še pozanimat
mogoče kdo pozna kakšno podjetje, ki ponuja štipendiranje?
Slootack
Viceadmiral
Prispevkov: 546
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 14:02
Kraj: Kras/ Trst
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Slootack » So Feb 12, 2011 19:40

Splošna Plovba ponuja štipendije.

Omejitev dioptrije je okoli +/-3 ja. Pokliči v Ambulanto splošne in pomorske medicine, Koper ali poišči v Uradnem Listu.
Nel CU, nel CU... nel cuore melo sento!
Il dollaro se cala, poi s'incazza e va in aumento. Ma a me che me ne frega, tanto intanto i soldi non ce l'ho!
jazbec
Naddesetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe Feb 11, 2011 20:36

OdgovorNapisal/-a jazbec » So Feb 12, 2011 20:16

se bom zglasil v ambulanti
hvala, ker nisem vedel kje imajo ambulanto
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Po Feb 14, 2011 09:21

Pozdravljen bodoči navtik.
Ambulanta za pomorce, je bila ( je?)iz centra KP proti A postaji nedaleč od banke Koper , na drugi strani.
To je bilo pred 25 leti :? , če še je sedaj tam, ne vem.
LP
Slootack
Viceadmiral
Prispevkov: 546
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 14:02
Kraj: Kras/ Trst
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Slootack » Po Feb 14, 2011 10:54

Še je tam, Vojkovo Nabrežje 4 samo dan danes jo vodi Kopilovič ml. :roll:
Nazadnje spremenil Slootack, dne Po Feb 14, 2011 14:47, skupaj popravljeno 1 krat.
Nel CU, nel CU... nel cuore melo sento!

Il dollaro se cala, poi s'incazza e va in aumento. Ma a me che me ne frega, tanto intanto i soldi non ce l'ho!
jazbec
Naddesetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe Feb 11, 2011 20:36

OdgovorNapisal/-a jazbec » Po Feb 14, 2011 14:44

atilone napisal/-a:Pozdravljen bodoči navtik.
Ambulanta za pomorce, je bila ( je?)iz centra KP proti A postaji nedaleč od banke Koper , na drugi strani.
To je bilo pred 25 leti :? , če še je sedaj tam, ne vem.
LP


Slootack napisal/-a:Še je tam, Vojkovo Nabrežje 4 samo danes jo vodi Kopilovič ml. :roll:


hvala obema
se bom zglasil tam tekom tega tedna
drugače sem s kopra tako, da mi ni daleč
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Po Feb 14, 2011 17:05

Slootack napisal/-a:Še je tam, Vojkovo Nabrežje 4 samo dan danes jo vodi Kopilovič ml. :roll:


Kaj Kopilovič, je predal na sina ? Ker po letih bi moral senior bit že zdavnaj v penziji. Kako prikladno :wink: , bo ga oče še vpeljal v druge skrivnosti, :) .
LP
bouton
Admiral
Prispevkov: 903
Pridružen: So Dec 22, 2007 13:41

OdgovorNapisal/-a bouton » Po Feb 14, 2011 22:03

atilone napisal/-a:
Slootack napisal/-a:Še je tam, Vojkovo Nabrežje 4 samo dan danes jo vodi Kopilovič ml. :roll:


Kaj Kopilovič, je predal na sina ? Ker po letih bi moral senior bit že zdavnaj v penziji. Kako prikladno :wink: , bo ga oče še vpeljal v druge skrivnosti, :) .
LP


Delata oba :) No, dela v glavnem mlajši, štempiljka pa je od starejšega ;)
Kar se pa tiče dioptrije, sem se za mornarja motorista na pregledu z očali (-3,5) napiflal črke na tablici in jih potem ponovil brez očal, pa je šlo. So pa za profesionalce žal bolj strogi. Jaz sem lahko naredil pregled za mornarja motorista, nisem pa mogel dobiti pomorske knjižice (breveta). No, saj je tudi nisem rabil - le izpit je velika plahta in je knjižica primernejša :)
Mislim pa, da če imaš samo dioptrijo ne bo problema, če imaš pa še kaj drugega (globinski vid, ...) pa zna biti problem. Ampak, kot so ti že napisali: "Kjer je volja, tam je pot!"
jazbec
Naddesetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe Feb 11, 2011 20:36

OdgovorNapisal/-a jazbec » Po Feb 14, 2011 22:17

imam samo diotrijo na obeh očeh -2.25 pa cilinder na levem steklu

grem v sredo, ker bom ravno v mestu se pozanimat

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti