PS: sicer potapljaška oprema,sploh ni neumnost na barki, že dolgo razmišljam o njej, pa .....
Zamašene sesalne reže za zajem morske vode
Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator
žal, je "šraufncigr" - t.j. slovensko : Izvijač
še najboljša rešitev... brane,pa kako a ne gre na "sapo" ? povprašaj po marini, sigurno imajo potapljača, pa se z njim direkt zmeni, ko bo že v vodi,da ti potegne 3x spodaj in imaš rešeno...
PS: sicer potapljaška oprema,sploh ni neumnost na barki, že dolgo razmišljam o njej, pa .....
PS: sicer potapljaška oprema,sploh ni neumnost na barki, že dolgo razmišljam o njej, pa .....

“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
Meni je padel, šfaufenciger 2 kom, (izvijač za Texaško
), obesek od ogrlice od tamale, kos od Webasta.... in tako naprej, da ne naštevam in sem plačal 20 ojrotov pa je bilo vse skupaj spet na suhem. Mal sem počakal, da se je nabralo pa sem dobil količinski popust
Sicer pa vprašaj pri Johnatanu v marini. Fantje se tu pa tam potapljajo, ko rešujejo stvari na svojih barkah.
Sicer pa vprašaj pri Johnatanu v marini. Fantje se tu pa tam potapljajo, ko rešujejo stvari na svojih barkah.
Living well is the best revenge
https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
-
EL CAPITANO
- Admiral
- Prispevkov: 860
- Pridružen: Sr Sep 03, 2008 11:45
- Kraj: Brezovica pri Lj.- Bunarina Pula
[quote="vili"]Brane,mislim da bi bila ta jeklenka odlična za tvoje opravilo.
http://www.navtikasport.com/index.php?productID=883
Tole si bom pa nabavil zase pa še za fuš.
http://www.navtikasport.com/index.php?productID=883
Tole si bom pa nabavil zase pa še za fuš.
FISHING & SAILING IS LIFE
-
EL CAPITANO
- Admiral
- Prispevkov: 860
- Pridružen: Sr Sep 03, 2008 11:45
- Kraj: Brezovica pri Lj.- Bunarina Pula
.
OK!
Sesalne šobe je treba očistit, toda pozor!
Vsako potapljanje s stisnjenim zrakom je tehnično potapljanje. Ni važno ali pumpa ali jeklenka. Stisnjen zrak je stisnjen zrak. Na gladini ga je toliko v volumnu kot na globini 2-3 metre. Povsod ga je za normalen delovni vdih 3-4 litre. Toda vdih na treh metrih in izplavanje na površino nam volumen poveča za eno tretjino (1/3), kar pa že krepko presega volumen pljuč. Neizdihovanje poškoduje pljuča in še kaj.
Se je že kdo vprašal zakaj je dihalka tako kratka kot je?
LP
.
OK!
Sesalne šobe je treba očistit, toda pozor!
Vsako potapljanje s stisnjenim zrakom je tehnično potapljanje. Ni važno ali pumpa ali jeklenka. Stisnjen zrak je stisnjen zrak. Na gladini ga je toliko v volumnu kot na globini 2-3 metre. Povsod ga je za normalen delovni vdih 3-4 litre. Toda vdih na treh metrih in izplavanje na površino nam volumen poveča za eno tretjino (1/3), kar pa že krepko presega volumen pljuč. Neizdihovanje poškoduje pljuča in še kaj.
Se je že kdo vprašal zakaj je dihalka tako kratka kot je?
LP
.
pajer 1
Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Bravo Pajer!!!
Tele ideje o jeklenkah in podaljšanih ceveh ste imeli že pred časom... Pa sem popizdil, da nebi rad bral osmrtnic z imeni naših članov zaradi traparij!!! Kdorkoli misli kupovat kakršnokoli jeklenko, tudi tisto litrsko, naj gre prej na osnovni tečaj potapljanja. Če boš naredil OWD ali P1 ali nekaj podobnega, potem bo znanja dovolj za takšno jeklenko in tudi tale del fizike, ki ga je opisal Pajer ti bo hudimano jasen.
Pljuča so ZELO občutljiv organ! In v morju pri potapljanju z dihalno napravo z njimi lahko hitro naredimo veliko sranje!!! Pri potapljanju na vdih ni težav, ker prideš na globino 10m z zrakom s površine in ko se vrašaš je tega še vedno samo toliko, kot ga je bilo. Spremeni se samo razmerje kisika in ogljikovega dioksida... Na srečo 10m pod vodo ne moreš vdihnit...
Če pa si tam z jeklenko, pa tam pošteno vdihneš in pri izplavanju ob nepravilnem dihanju oziroma izdihovanju kaj hitro umreš!!! Največje nevarnosti so na prvih metrih, saj se tlak absolutno največ spremeni...
Tele ideje o jeklenkah in podaljšanih ceveh ste imeli že pred časom... Pa sem popizdil, da nebi rad bral osmrtnic z imeni naših članov zaradi traparij!!! Kdorkoli misli kupovat kakršnokoli jeklenko, tudi tisto litrsko, naj gre prej na osnovni tečaj potapljanja. Če boš naredil OWD ali P1 ali nekaj podobnega, potem bo znanja dovolj za takšno jeklenko in tudi tale del fizike, ki ga je opisal Pajer ti bo hudimano jasen.
Pljuča so ZELO občutljiv organ! In v morju pri potapljanju z dihalno napravo z njimi lahko hitro naredimo veliko sranje!!! Pri potapljanju na vdih ni težav, ker prideš na globino 10m z zrakom s površine in ko se vrašaš je tega še vedno samo toliko, kot ga je bilo. Spremeni se samo razmerje kisika in ogljikovega dioksida... Na srečo 10m pod vodo ne moreš vdihnit...
Tukaj imate tudi eno varianto potaplaškega seta
http://www.estal.si/p-1149-potapljaki-s ... itrov.aspx
pa še naš član je
http://www.estal.si/p-1149-potapljaki-s ... itrov.aspx
pa še naš član je
Ure dnevi leta tečejo....
admin napisal/-a:Bravo Pajer!!!
Tele ideje o jeklenkah in podaljšanih ceveh ste imeli že pred časom... Pa sem popizdil, da nebi rad bral osmrtnic z imeni naših članov zaradi traparij!!! Kdorkoli misli kupovat kakršnokoli jeklenko, tudi tisto litrsko, naj gre prej na osnovni tečaj potapljanja. Če boš naredil OWD ali P1 ali nekaj podobnega, potem bo znanja dovolj za takšno jeklenko in tudi tale del fizike, ki ga je opisal Pajer ti bo hudimano jasen.
Pljuča so ZELO občutljiv organ! In v morju pri potapljanju z dihalno napravo z njimi lahko hitro naredimo veliko sranje!!! Pri potapljanju na vdih ni težav, ker prideš na globino 10m z zrakom s površine in ko se vrašaš je tega še vedno samo toliko, kot ga je bilo. Spremeni se samo razmerje kisika in ogljikovega dioksida... Na srečo 10m pod vodo ne moreš vdihnit...Če pa si tam z jeklenko, pa tam pošteno vdihneš in pri izplavanju ob nepravilnem dihanju oziroma izdihovanju kaj hitro umreš!!! Največje nevarnosti so na prvih metrih, saj se tlak absolutno največ spremeni...
Imaš prav, admin. Vsekakor nekomu, ki še ni opravil potopa z jeklenko, nikakor ne priporočam. Kdor ima vsaj malo rad samega sebe, se bo vsaj pozanimal pri kakšnem potapljaču in opravil kak osnovni potop pod nadzorom instruktorja. Sicer pa potapljanje na tej globini (do 1m), ob upoštevanju vseh varnostnih navodil, nikakor ni nič nevarnejše, kot vožnja z kolesom. kadar pa gre za globje potope, pa je zgodba že drugačna....
Kdo je na strani
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov
