marjan tomki

Člani foruma sporočamo, čestitamo...

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: marjan tomki

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Ne Nov 24, 2019 10:31

Zakaj se nisem oglašal v zadnjem času (trije razlogi) je na prejšnji strani.


@MareC itn.
    Na kratko, ni res da sem bil odžagan, ni res da kopiram iz wikipedije (včasih dam povezavo tja), in trditev, da kopiram, kar mi najde google, enako ni resnična (lahko da da v prispevek dam povezave, ki jih najde tudi google).

    Zraven žal dobivam vtis, da tudi ne razumeš ne wikipecije, ne googla. Nekaj ljudi je na forumu napisalo, da 'ata google ve vse', pa tudi to ni res. In kar ata google najde, je treba tudi razumeti.

    Če koga zanima, sledi argumentacija (s primeri), če ne, pa naj ta odstavek zadošča.
@Odžagan
    Mare, pišeš, kar ni res, in ti ni mar za to. Žal na forumu to počneš večkrat (mislim da je manjši seznam takih že kje tule)

    Kar zadeva tole z odžaganostjo, bi zlahka (in na več načinov) lahko pogledal, kaj je res, pa ti najbrž spet ni mar, ali je res ali ne. Prav zato, ker podobnega ne jemlješ resno, sem člane s temu podobnim pristopom na forumu tam imenoval 'zajebante'.

    Če pa ne znaš pogledati, bi bodisi vprašal Sandija, bodisi molčal, če ne veš.

Moji prispevki na splošno - v primerjavi s kakšnim tvojim
    Kakšna tema, v kateri je le en moj prispevek, ima čez 10 000 dostopov, in leta po prvi objavi se še vedno uporablja (nekaj tisoč pristopov na leto). Koliko kaj podobnega velja za tvoje (ali npr. Tex-ove) prispevke?

Za primerjavo eden od tvojih sedanjih moderatorskih iz gumenjakov: tale tvoj
    MareC napisal/-a:
    mcgiver napisal/-a:Meni ni nič več jasno, eni vidite slike, drugi ne....?? :shock: Pri meni so vedno vidne. Prosim za nasvet kaj naj še spremenim

    LP



    nekaj si spreminjal, ker jih jaz tudi več ne vidim, prej sem pa jih, fotke je potrebno naložiti na nek server npr. shrani.si in potem C/P med oznake img/img na forumu v urejanju teksta, bom pa moral dokler če se stvar ne uredi temo pobrisat

    Poudaril Marjan Tomki

    Mare, namesto da bi pomagal, kot te prosi, bi ukinil temo z več zanimivimi potopisi z gumenjaki skoraj od začetka morjeplovca in z dobrim obiskom
    Napisal/-a jure23 » Po Jul 18, 2011 19:01
    prispevkov 72
    ogledov 26552

    Admin je nekje napisal, da je odvzel pravico urejanja starih prispevkov prav zato, da ljudje ne bi pobrisali zanimivih starih prispevkov, ki so spomin foruma (in članov na njihove začetke). Ti - kot moderator pri gumenjakih to pravico tehnično imaš - pa bi pobrisal vso temo?
Primer mojega posega kot moderator - za primerjavo
    Nekoč sem obnovil Edo-vo temo o pristajanju za znalce
    Slika

    Tudi takrat so slike izginile iz teme. Edo je imel slike na službnem strežniku, ki so ga sesuli, in je dal rešene slike, jaz sem jih dal na moj album in popravil povezave, admin je pa je to potem prenesel nazaj v del foruma, kamor je spadalo.
    Podobno sem popravil povezave na slike v marsikateri temi v 'naša plovila'. Jaz sem popravljal, ti pa bi brisal. In jaz sem izgubil moderatorske pravice, ti si jih pa dobil - in zajebanti (ti, šari in podobni) pa ste bili srečni.

    Svet je zanimiv in forum tudi.

Wkipedia in ata googl
MareC napisal/-a:
Marcel_Mastnak napisal/-a:Rad je na dolgo tipkal ampak mene ni motil ker neka vsebina je pa le v njegovih postih.

wikipedia in ata googl

je kr fajn, da ga ni z njegovimi traktati


@Wikipedia
    Povezave tja (ne kopiram) dam praviloma v toliko, da mi včasih ni treba napisati vsega, kar že je tam napisano, ali pa za potrditev, da ne nakladam; pri tem včasih predlagam kak popravekv wikipedijo, in mislim, da so doslej vse upoštevali.

    Večinoma je pa za tisto, kar je tam narobe, itak isto narobe tudi v izvirnih virih (peer reviewed), ki morajo biti po pravilih wikipedije tudi navedeni, in bi pred popravkom bilo treba narediti novo razskavo za popravke pri viru.

    Ti in wikipedija? Glede na to, kako zaničjivo pišeš o tem, skoraj gotovo še nisi nič prispeval vanjo, vprašanje pa je, koliko si sposoben (sploh pa motiviran) prepoznati, kar je ali bi utegnilo biti tam narobe.
@Ata googl
    Nekdo od ostalih izmed 'nakladačev' je nekoč napisal 'ata google itiak ve vse' ali nekaj podobnega.
    Kdorkoli je že to bil, nima pojma. Kup reči namreč še ni bil digitaliziran, in google o takem (še?) ničesar ne ve. Kup reči nikoli ni bil niti zapisan, in tudi o tem ata google ničesar ne ve. Kup tega, kar je zapisano in digitalizirano, je 'zasebna intelektualna lastnina' in kadar google o tem kaj ve (če ga uporabljajo za interno iskanje), tega 'njegova javna oseba' ne sme priznati (pri ljudeh bi rekli razcepljena osebnost oziroma shizofrenija). Kup digitaliziranega je na nosilcih, ki niso več berljivi in je vprašanje, kdaj oziroma če spet bodo...
    Jaz sem se s takimi rečmi (obnavljanje podatkov in/ali doseganje, da bodo spet uporabni) na različnih ravneh in različnih desetletjih (in ustreznih tehnologijah) kar nekajkrat ukvarjal, in vem, o čem govorim.

    Ti pa - imam vtis - si mogoče svoje 'znanje' o tem res dobil od ata gugla in iz wikipedije?

    Tudi tisto, kar je google-u dostopno, je treba razumeti.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: marjan tomki

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Ne Nov 24, 2019 10:42

Google ve vse, google najde vse
    Ne drži

    Lahkoverneži in amaterji lahko menijo drugače.


Pa dam primer tako za 've vse' kot za 'razumeti'
    Če klikneš na povezavo spodaj, bo mojo trditev možno preveriti.

    Pa resnična zgodba, za katero Google, ko to pišem, še ne ve.

    Med 1979 in nekje 1989 smo uporabljali računalnik FACOM M180 II/AD, ki je bil ob dobavi - z 2,5 MB RAMa (kasneje nadgrajeno na 6) in z 2 GB prostora na diskih (deset enot po 200 MB, izmenljivi) in porabo 65 KW - najzmogljivejši v srednji Evropi.

    V vsem času uporabe s(m)o ga programerji, operaterji in uporabniki velikokrat polomili in nam je to dal vedeti, ampak trikrat pa je imel težave brez nas. Dvakrat je bilo to zaradi premajhne vlažnosti in zato statične elektrike (crknili obe klimi,
    enkrat pa je na konzolo napisal COMPUTER WA HITOO MIMASU
    Po tem - in po nekaj poskušanja - ni preostalo nič drugega, kot da ponovno poženemo programe (IMPL, Initial Micro Program Load, še le za tem zagon operacijskega sistema).

    Če vprašaš googla za tole zgodbo, jo bo odslej našel na Morjeplovcu, doslej pa o tem ni nič vedel - toliko o floskuli, da ve vse.

    Če klikneš na povezavo zgoraj, pa ti bo google pkazal nekaj takega
    About 35.000 results (0,50 seconds)

    Including results for "COMPUTER WA HITO MIMASU"
    Search only for "COMPUTER WA HITOO MIMASU"
    No results found for "COMPUTER WA HITOO MIMASU".

    Torej tudi o tem google nič ne ve, pa čeprav je morala biti ta diagnoza skoraj gotovo zapisana vTokiu, verjetno v dokumentaciji za servisni procesor.

    Če greš poskusit prevajat, bo google translate privzel nekaj reči, ki nimajo zveze s tem, za kar sprašujemo, in niti od daleč z računalniki. Pa vendar je mogoče - če greš analizirat po simbolih, ki jih kot alternative za posamezne besede - lahko prišel do nekaj možnosti (jaz sem na hitro našel tri ali štiri), kaj je ta diagnoza pomenila (v dokumentaciji, ki je bila na razpolago pri nas, je pa nisem našel).

    Nič ni hudega, če te to - karkoli že, tudi kaj o morju in barkah, ki so 'premajhne' - ne zanima.
    Tudi ni nič hudega, če nečesa ne znaš razumeti (saj imaš čisto dober hardware v glavi, samo software je malo 'ožje usmerjen'). Problem - manjši - je, če meniš, da če to po tvoji izkušnji ne gre, tudi nikomur drugemu ne more iti. Problem - večji - je, če ti to, da tebi ne gre, pa komu drugemu gre, prizadeva bolečino oziroma trpljenje; nerad vedoma povzročam bolečino brez potrebe.
    Ampak še večji problem je, če bi zato, da bi takih ne bolelo, morali vsem ostalim onemogočiti, da razumejo. Če bi to storili, pa bi dobili negativno selekcijo na razum, radovednost, inovativnost, teoretično in uporabno (inženirsko) znanje in tako naprej, kar po mojem ni sprejemljivo. Tudi na tem forumu ne.

    To, bratec, pa je nekaj, kar je pomembno toliko, da tebi (in če vas je še takih) ne morem prihraniti bolečine, če ti jo prizadene, kar sem tu napisal.
Nazadnje spremenil Marjan Tomki, dne Ne Nov 24, 2019 10:47, skupaj popravljeno 2 krat.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3289
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: marjan tomki

OdgovorNapisal/-a MareC » Ne Nov 24, 2019 10:45

oprosti,ampak ti si res bolan človek, kaj naj drugega rečem, :roll: :roll:
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: marjan tomki

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Ne Nov 24, 2019 10:52

Oprostim, seveda. Nek kristus je menda nekoč rekel nekaj kot 'oprosti jim, saj ne vedo kaj delajo'.

Tako hitro, kot si odgovoril, še prebrati nisi utegnil dobro, da bi vedel, na kaj odgovarjaš. In je menda isti kristus rekel tudi 'blagor ubogim v duhu, saj njih je nebeško kraljestvo'.

Samo tisto temo popravi, namesto da jo brišeš. Če znaš. Če ne, pa prosi, naj ti kdo, ki zna, pomaga.

Kar zadeva 'bolan človek',
Pomagal sem rehabilitirati kup bolnikov, poškodovancev (nekajkrat tudi sebe), v naših jadrnicah tekmujejo invalidi, z nami jadrajo otroci 's posebnimi potrebami' (ampak kdo od nas pa je 's standardnimi potrebami'.

Ko uporabljaš to besedo imam vtis, da nimaš pojma - zlasti pa ne izkušnje - o tem, kar si napisal. Še v wikipedio in na googla nisi pogledal.

In velja tudi zate, kar sem napisal nekomu drugemu na forumu, ko je priporočal psihofarmake (tablete). Preberi si, ker to potrebuješ, tukaj Morda bo tako večja verjetnost, in jaz ti želim, da ti tega ne bo treba izkusiti samemu bodisi na sebi, še posebej pa ne na kom, ki ti je drag.

Za tiste, ki so naleteli na tole temo, pa povezava na kazalo dobrih prispevkov na forumu po avtorjih. Žal tudi tega ne morem več vzdrževati, kot bi bilo treba.
Nazadnje spremenil Marjan Tomki, dne Ne Nov 24, 2019 12:14, skupaj popravljeno 3 krat.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: marjan tomki

OdgovorNapisal/-a Paco » Ne Nov 24, 2019 12:11

BTW :shock: :shock: :shock: :shock:
Neki sem zasledil o brisanju :twisted: :o :shock:

A pol je nekdo prijazno zbrisal mojo prvo temo o verigah s cenami za ostale morjeplovce ? Že mora bit nek ekonomski razlog da se objava ne želi.

hmm ok. samo toliko da vem, ker sem iskal pa mi je blo na koncu že nerodno vprašat :|
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Prispevkov: 723
Pridružen: To Maj 26, 2015 16:42
Kraj: Ljubljana

Re: marjan tomki

OdgovorNapisal/-a Stopi » Ne Nov 24, 2019 16:43

MareC napisal/-a:oprosti,ampak ti si res bolan človek, kaj naj drugega rečem, :roll: :roll:


Povsem neprimeren način komunikacije. :roll: :roll: :roll: Marjan se trudi za kvaliteto ter preglednost foruma in si s tem prisluži žalitve? @MareC, da se malo imej pod kontrolo! Kolikor vem, nisi najstnik, da bi bil tako impulziven, ampak si že zrela osebnost in temu pritiče tudi primeren nivo komunikacije. :!:
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

Re: marjan tomki

OdgovorNapisal/-a Tex » Po Nov 25, 2019 09:27

več kot dve leti nisem resno pregledal "morjeplovca", pa vidim, da bom moral še kaki dve leti počakat....

PS: MT, jaz sem pa že mislil, da si se "gosposko umaknil" :D in tudi nisem siguren, ampak zdi se mi,da je tema "navtika in bejbe" bolj "brana" in dalj časa kot tvoje ;) :mrgreen:

In namesto, da se tu pregovarjate, raje organiziraj eno mini12 morjeplovsko regato v bohinju.
SlikaSlika
“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: marjan tomki

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Nov 26, 2019 17:15

@MareC
MareC napisal/-a:oprosti,ampak ti si res bolan človek, kaj naj drugega rečem, :roll: :roll:

Izkazalo se je, da je tole tvoje sporočilo - in niz razmišljanj, ki ga je sprožilo pri meni, ko sem nanj odgovarjal, prišlo prav. Tako je nov pogled od začetka o tem, kaj vse je lahko 'bolan človek' in kaj je (ali bi bilo mogoče ali bi bilo treba) v zvezi s kakšnim položajem pri tem storiti, pelje v smer, ki utegne rešiti nekaj drugih problemov, ki sem jih delno že imel še nerešene v mislih.

Verjetno nisi imel takega namena, ampak zato se ti za zgornji odgovor v temo vseeno lepo zahvaljujem.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Mindek
Poročnik fregate
Prispevkov: 61
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 10:55

Re: marjan tomki

OdgovorNapisal/-a Mindek » Sr Nov 27, 2019 14:41

Marjan, sicer Vas ne poznam, ampak iz vsega napisanega (tem, stil pisanja, itd.) sklepam, da ste intelektualec. Kot tak pa verjetno veste, da se je težko argumentirano bosti z budalami.
moj respect
Mitja

Marjan Tomki napisal/-a:@MareC
MareC napisal/-a:oprosti,ampak ti si res bolan človek, kaj naj drugega rečem, :roll: :roll:

Izkazalo se je, da je tole tvoje sporočilo - in niz razmišljanj, ki ga je sprožilo pri meni, ko sem nanj odgovarjal, prišlo prav. Tako je nov pogled od začetka o tem, kaj vse je lahko 'bolan človek' in kaj je (ali bi bilo mogoče ali bi bilo treba) v zvezi s kakšnim položajem pri tem storiti, pelje v smer, ki utegne rešiti nekaj drugih problemov, ki sem jih delno že imel še nerešene v mislih.

Verjetno nisi imel takega namena, ampak zato se ti za zgornji odgovor v temo vseeno lepo zahvaljujem.
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3289
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: marjan tomki

OdgovorNapisal/-a MareC » Sr Nov 27, 2019 17:47

Ejej Mindek "forumski zelenček", prvič,ne poznaš niti Marjana niti mene, drugič, nasvet, skrbi zase in svoj intelekt in boš imel do konca življenja dovolj dela :mrgreen:
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3223
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

Re: marjan tomki

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Sr Nov 27, 2019 18:30

SR 290 napisal/-a:Že nekaj nača ne duha ne sluha od Marjana?

A je blo res treba načeti spokojni mir?
Uporabniški avatar
borci
Poročnik korvete
Prispevkov: 55
Pridružen: Po Dec 05, 2011 21:13
Kraj: Maribor

Re: marjan tomki

OdgovorNapisal/-a borci » Pe Nov 29, 2019 23:04

Marjan vsaka ti čast. Ko sem potreboval nasvet si se potrudil in mi strokovno svetoval za kar se ti iskreno zahvaljujem. Tvoji prispevki so strokovni in tvoji odgovori so razumljivi tudi laikom. Upam da se bova kdaj osebno spoznala in, da boš navkljub bleferjem in zajebantom ostal takšen kot si. Na forumu sem že kar dolgo časa, spremljam ga od kar sem začel graditi jadrnico pa tudi sedaj ko že nekaj let plujem še vedno rad preberem kakšno temo. Motijo pa me nekateri pisci kateri ničesar ne prispevajo kvaliteti foruma ampak samo nakladajo in smetijo po forumu. Za vzgled bi si lahko vzeli hrvaški forum nautca portal, kjer je tega občutno manj ali pa moderatorji in skrbniki bolje opravljajo svojo nalogo.
Kjer je volja tam je pot
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: marjan tomki

OdgovorNapisal/-a jozko » So Nov 30, 2019 07:59

Če nekomu prispevki posameznega člana ne ugajajo, naj jih enostavno preskoči :idea:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
boris1
Admiral
Prispevkov: 787
Pridružen: Sr Jan 09, 2019 11:28
Kontakt:

Re: marjan tomki

OdgovorNapisal/-a boris1 » So Nov 30, 2019 10:04

borci napisal/-a:Marjan vsaka ti čast. Ko sem potreboval nasvet si se potrudil in mi strokovno svetoval za kar se ti iskreno zahvaljujem. Tvoji prispevki so strokovni in tvoji odgovori so razumljivi tudi laikom. Upam da se bova kdaj osebno spoznala in, da boš navkljub bleferjem in zajebantom ostal takšen kot si. Na forumu sem že kar dolgo časa, spremljam ga od kar sem začel graditi jadrnico pa tudi sedaj ko že nekaj let plujem še vedno rad preberem kakšno temo. Motijo pa me nekateri pisci kateri ničesar ne prispevajo kvaliteti foruma ampak samo nakladajo in smetijo po forumu. Za vzgled bi si lahko vzeli hrvaški forum nautca portal, kjer je tega občutno manj ali pa moderatorji in skrbniki bolje opravljajo svojo nalogo.

+++++
LP
Boris
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: marjan tomki

OdgovorNapisal/-a pajer1 » So Nov 30, 2019 16:15

.

Kdor ne dojame pozitivnega prispevka Marjana na tem forumu, ga pač ne dojame in ni na tako visokem nivoju komuniciranja kot se je dvignil prav on.

Marjana poznam osebno in zanj nimam žal besede. Če pa nekatere moti karkoli , jih pač moti. Pa kaj vam ni jasno?

Da se pa ti boris1 oglašaš in povdarjaš, da tudi tebe motijo tisti ki, beri povdarjen tekst zgoraj, je pa poden od podna!

Kdor te ne pozna, bi te drago plačal. Ti, ki si pod starim vzdevkom NOVI FOSIL forum skoraj obglavil in si spričkal ogromno članov , boš sedaj nekaj povdarjal o prispevkih, ki naj bi dvigovali kvaliteto itd.

Srečo imaš, da si sosed od Sandija, Sandi je pa lastnik foruma, ker jaz bi te zbrisal že pri prvi laži.

Pa da ne boste ostali člani mislili, da bom kaj naprej polemiziral. Sploh ne in zelo težko bom karkoli naprej odgovarjal, samo takile mi pa dvignejo pritisk. Pa samo za razjasnitev kdo je boris1=NOVI FOSIL, sem tole napisal.

Tema je Marjan Tomki in držimo se tega. Če nimate kaj dobrega za napisat o njem, pa slabega tudi ni treba!

.

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti