navtik in dioptrija
Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1
navtik in dioptrija
Pozdravljeni,
sem nov na vašem forumu zato se opravičujem če je tema v napačnem podforumu. Sem učenec 9 razreda osnovne šole in imam zelo rad morje zato sem se odločil,da šolanje nadaljujem na srednji pomorski šoli portorož, smer navtika. Ker splošna plovba portorož daje štipendije (250 evrov na mesec) sem mislil, da bi dal vlogo. Vendar se zatakne pri vidu namreš imam dioptrijo -2.25 na obeh očeh. Zanima me ali je kakšna možnost, da pridobim štipendijo oz. če je sploh možnost, da bom kdaj plu po morju in opravljal delo navtika. Razmišljav sem celo o operaciji z laserjem, da bi popravil vid ampak je zelo drago.
Če nimam šans mogoče kdo ve kje bi bila operacija najbolj ugodna-lahko tujina?
lp
Patrik
sem nov na vašem forumu zato se opravičujem če je tema v napačnem podforumu. Sem učenec 9 razreda osnovne šole in imam zelo rad morje zato sem se odločil,da šolanje nadaljujem na srednji pomorski šoli portorož, smer navtika. Ker splošna plovba portorož daje štipendije (250 evrov na mesec) sem mislil, da bi dal vlogo. Vendar se zatakne pri vidu namreš imam dioptrijo -2.25 na obeh očeh. Zanima me ali je kakšna možnost, da pridobim štipendijo oz. če je sploh možnost, da bom kdaj plu po morju in opravljal delo navtika. Razmišljav sem celo o operaciji z laserjem, da bi popravil vid ampak je zelo drago.
Če nimam šans mogoče kdo ve kje bi bila operacija najbolj ugodna-lahko tujina?
lp
Patrik
Splošna Plovba ponuja štipendije.
Omejitev dioptrije je okoli +/-3 ja. Pokliči v Ambulanto splošne in pomorske medicine, Koper ali poišči v Uradnem Listu.
Omejitev dioptrije je okoli +/-3 ja. Pokliči v Ambulanto splošne in pomorske medicine, Koper ali poišči v Uradnem Listu.
Nel CU, nel CU... nel cuore melo sento!
Il dollaro se cala, poi s'incazza e va in aumento. Ma a me che me ne frega, tanto intanto i soldi non ce l'ho!
Il dollaro se cala, poi s'incazza e va in aumento. Ma a me che me ne frega, tanto intanto i soldi non ce l'ho!
Še je tam, Vojkovo Nabrežje 4 samo dan danes jo vodi Kopilovič ml. 
Nazadnje spremenil Slootack, dne Po Feb 14, 2011 14:47, skupaj popravljeno 1 krat.
Nel CU, nel CU... nel cuore melo sento!
Il dollaro se cala, poi s'incazza e va in aumento. Ma a me che me ne frega, tanto intanto i soldi non ce l'ho!
Il dollaro se cala, poi s'incazza e va in aumento. Ma a me che me ne frega, tanto intanto i soldi non ce l'ho!
atilone napisal/-a:Pozdravljen bodoči navtik.
Ambulanta za pomorce, je bila ( je?)iz centra KP proti A postaji nedaleč od banke Koper , na drugi strani.
To je bilo pred 25 leti, če še je sedaj tam, ne vem.
LP
Slootack napisal/-a:Še je tam, Vojkovo Nabrežje 4 samo danes jo vodi Kopilovič ml.
hvala obema
se bom zglasil tam tekom tega tedna
drugače sem s kopra tako, da mi ni daleč
atilone napisal/-a:Slootack napisal/-a:Še je tam, Vojkovo Nabrežje 4 samo dan danes jo vodi Kopilovič ml.
Kaj Kopilovič, je predal na sina ? Ker po letih bi moral senior bit že zdavnaj v penziji. Kako prikladno, bo ga oče še vpeljal v druge skrivnosti,
.
LP
Delata oba
Kar se pa tiče dioptrije, sem se za mornarja motorista na pregledu z očali (-3,5) napiflal črke na tablici in jih potem ponovil brez očal, pa je šlo. So pa za profesionalce žal bolj strogi. Jaz sem lahko naredil pregled za mornarja motorista, nisem pa mogel dobiti pomorske knjižice (breveta). No, saj je tudi nisem rabil - le izpit je velika plahta in je knjižica primernejša
Mislim pa, da če imaš samo dioptrijo ne bo problema, če imaš pa še kaj drugega (globinski vid, ...) pa zna biti problem. Ampak, kot so ti že napisali: "Kjer je volja, tam je pot!"
Kdo je na strani
Po forumu brska: Google [Bot] in 6 gostov
