Mercruiser,frgazar,menjava ?

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8355
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

Mercruiser,frgazar,menjava ?

OdgovorNapisal/-a Tex » Pe Maj 16, 2008 12:55

Torej, je že kdo menjal na 5.7 V8 mercruserju dvojni frgazar za štirojnega ? Mislim da bi moral dobiti nekaj na moči, ampak ali se splača, glede na stroške ?
Torej potrebujem najberš mainfold in pa frgazar, kar se tiče pa sraufarije to gotovo lahko opravim privezan v marini ?
Uporabniški avatar
ss9940
Viceadmiral
Prispevkov: 435
Pridružen: Če Apr 10, 2008 19:15
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a ss9940 » Pe Maj 16, 2008 13:41

Pridobiš cca. 20-30 konjev (če se prav spomnim), motor lažje zadiha. Vsekakor uplinjač ni poceni, sploh pri nas. Američani favorizirajo EDELBROCKA. Rabiš pa intake manifold, dihtungo za manifold, dihtungo za fergazer, pa fergazer - opraviš pa lahko brez problema na vodi.

Kako je pa z krmilno zajlo ("pletenico", bljak kakšen izraz) oz krmiljem ter flame arrestorjem pa nebi vedel

LP

SS

PS: Pa si 100% da bi rad mel teh 20 konjev več? Ker več konjev = večja poraba = več $$$ :D
Zakaj nimamo nikoli dovolj časa da bi zadevo naredili dobro prvič, vedno pa dovolj časa da jo naredimo še enkrat?
Uporabniški avatar
ss9940
Viceadmiral
Prispevkov: 435
Pridružen: Če Apr 10, 2008 19:15
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a ss9940 » Pe Maj 16, 2008 13:51

Sicer pa.... američani pravijo da je BOAT kratica za:

B bring
O out
A another
T thousand

PA ŠE RES JE!!!!

LP

SS
Zakaj nimamo nikoli dovolj časa da bi zadevo naredili dobro prvič, vedno pa dovolj časa da jo naredimo še enkrat?
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8355
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Pe Maj 16, 2008 15:21

vic je v tem, da se mi zdi,da mi fali malo moči pri izglisiranju.
na nogi imam štirikraki propeler 26 P in če nas je več na čolnu se malo matra,da izglisira in tudi pri končni obremenitvi mi motorja ne zavrti do konca.
Če dam gor trikraki 23P pa je se slabše, ker deluje kot bi vrtelo v prazno. Vmesnih možnosti propelarja trenutno nimam, in tudi poceni niso.
Torej gledam drugam, da odpravim ta problem.
Uporabniški avatar
ss9940
Viceadmiral
Prispevkov: 435
Pridružen: Če Apr 10, 2008 19:15
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a ss9940 » Pe Maj 16, 2008 16:43

Hmmm.... če mene vprašaš je cena propelerja z drugačnim naklonom šala proti takšnemu posegu ;)

LP

SS
Zakaj nimamo nikoli dovolj časa da bi zadevo naredili dobro prvič, vedno pa dovolj časa da jo naredimo še enkrat?
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8355
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Pe Maj 16, 2008 18:14

pri prijatelju mi leži en frgazar sicer iz 4.3 V6 nevem pa ali je na dvojni ali štirojni, zdi se mi da je mnogo večji kot kot ta ki je na mojem motorju.
Če bo vse po sreči ne bo veliko stroškov ;)
LaMike
Viceadmiral
Prispevkov: 526
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 11:07
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a LaMike » So Maj 17, 2008 12:26

Tex lahko prideš z 300€ skozi. Smo na našem Mercruiserju planirali enak poseg ampak letošnje leto ni financ :lol: Drugo leto pa sigurno. Sem se pa pogovarjal z enim stricom iz Nemčije, ki je to na svojem motorju naredil.
Rekel je tako; Edelbrock performer intake 2101 je model intake. Frgazer pa je Edelbrock 1406 marine pa je model fegazerja. Rekel pa je tudi, da je treba še nekaj predelati, pa bom kr prepisal kaj je reko, ker ne razumem vsega; "Die vergaserspinne bzw Brücke oder Performer mußte ich an den inneren Löchern etwas nach oben hin nacharbeiten ist aber nicht schlimm. Dichtungsmittel von Loctite nahn ich für
die Dichtungen zusätzlich und auch für die 12 Schrauben die schräg in die Zylinderköpfe gedreht sind ."

Upam, da ti to kaj pomaga. :lol:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1stofficer in 13 gostov