Kazalo manj dobrih prispevkov ...

Zbirka razlag tehničnih pojmov, fizike, enačbe, pretvorbe enot

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Nepravilna uporaba enot

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Jul 30, 2018 08:31

Nepravilna uporaba enot

O pravilni uporabi enot je admin že pred leti pisal v bazo znanja portala (ne foruma) Morjeplovec:
Merske enote .

Namen pravilne uporabe merskih enot je jasno sporazumevanje o količinah, o katerih teče beseda. Vedno to ne gre zlahka, saj so se (in se še) v različnih okoljih za istovrstne količine (npr. hitrost, razdaljo, moč...) uporabljale različne enote (in je potem za primerjavo tako izraženih količin potrebno preračunavati). Če ima nekdo merilnik hitrosti umerjen po ameriško (mph, statute mile per hour) in po njem odčita hitrost (ali razdaljo), to malo zaplete primerjanje s hitrostjo v vozlih (ali km/h na kakem avtomobilskem garminu ali m/s na kakem vetromeru...), po drugi plati pa če pač napiše, kar je odčital z merilnika - dokler se enote uporablja pravilno, še vedno ni nič zares narobe.

Precej časa je na forumu - verjetno v veliki meri prav zaradi neustrezne izbire in uporabe enot - bila 'prepovedana' tema o porabi goriva (povezave pridejo). Kasneje smo - s precej napora in tudi nekaj vroče krvi - precej dobro razčistili, kako to meriti in prikazovati, da kaj pomeni, pa tudi to, da ne gre nujno za skopuštvo, ampak predvsem za to, da znaš izračunati oceno za doseg plovila z dano zalogo goriva (in pri danem stanju plovila, motorja in pogona ter vremenu, bremenu in načinu plovbe).

Kaže pa, da v zadnjem času nekateri (verjetno 'mlajši' oziroma novejši) člani morjeplovca niso več pozorni take pomembne 'podrobnosti' (ali pa jim niso znane), med drugim tudi na pravilno uporabo enot. Nekdo je - ne vem sicer če je bil točno ta kontekst - omenil, 'če je res treba iz vsake teme narediti magisterij - ampak o tem ob kaki drugi priliki.

Včasih bi 'zajebanti' pisce takih prispevkov zaradi nepravilne uporabe enot zasmehovali - kar je v zadnjem času ponehalo - vseeno pa bi bilo dobro, da se tudi novinci v navtiki in na forumu naučijo in privadijo enote uporabljajo pravilno, saj se sicer - zlasti o tehničnih plateh - enostavno ne bomo več razumeli.

Nekaj primerov napačne rabe je (seznam bom dopolnil postopno, kot naletim nanje):
  • klik uporaba izraza mph kot enote za razdaljo (pa je to ameriška enota za hitrost, ki je tam še veliko v uporabi). Ta prispevek je v temi, kjer v drugih prispevkih tudi nekaj članov, ki običajno navedejo porabo goriva na uporaben način (recimo pri kateri hitrosti in katerih vrtljajih, če pišejo o porabi na uro) tokrat na to pozabi

Sicer pa najlepša hvala članom foruma, da je 'manj-dobrih-prispevkov', kakršni so bili doslej 'pograjani' v tej temi, v zadnjem času zelo zelo malo, in novih dobrih veliko.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Različna sodila...

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Ne Sep 02, 2018 04:44

Različna sodila...

V začetku avgusta 2018 - malo pred tem, kar je opisano na povezavi malo prej - sem staknil še eno okvaro kolesa, ki ga uporabljam največ (je takega videza, da 'ni preveč zanimivo za ukrast'), in sicer tako, da je se je rob platišča kolo (feltne) zadnjega kolesa na robu prav pretrgalo (in tedaj nisem nikamor udaril; videti je bilo kot utrujenost materiala). Po že nekaj dogodkih prej je torej to kolo tedaj potrebovalo obe novi platišči in, ker je bilo videti celo novo kolo cenejše od vpletanja novega platišča na stara pesta, je bilo s še nekaj drobnarijami (novi inox blatniki namesto na mnogih koncih počenih aluminijastih, novi bovdni obeh zavor in tako naprej) za kakih €140 škode.

Prispevek z opisom tega v temi 'kaj trenutno počnem je sodeč po njegovem odzivu v temo izzvalo Gregor.n-ja k prispevku o prebavnih težavah in mislim da tudi Tex-a k nečemu podobnemu (jaz sem na tista njiuna prispevka le molče dal povezavo iz te teme, a ni več dejavna, ker je - domnevno admin - zbrisal moj prispevek, oba njuna in še nekaj odgovorov na to iz te teme.

Kar je zanimivo pa je, da sta tedaj izginila tudi profila članov foruma Klemn (član foruma od l. 2009) in NOVI FOSIL (l.2016), ki sta se najbrž odzvala na njuna prispevka , ne pa tudi članov Gregor.n in Tex, ki sta s svojo provokacijo izzvala odziv drugih dveh. Približno hkrati imam vtis da je zginil tudi profil toni8, zanimivo pa je, da vsaj doslej še ni zginil profil šari...

V tisti temi se piše o raznih zanimivih dejavnostih - odlično o rečeh iz kamna, izdelavi off road vozila, pa tudi kaj o kom s kolesom; tudi tule so prispevki več piscev o zapletih s policijo in kaznovanjem pri nezgodah s kolesom in nobenega 'bruhalnega odziva'; kaže da je bil problem le v tem, da sem tisti prispevek v zvezi s kolesom, na katerega se je Gregor.n odzval z bruhanjem, napisal jaz.

Kolikor sem slišal, je v odgovor na (zdaj tudi izbrisani) prispevek Gregor.n, kako se mu bruha, NOVI FOSIL od nekod v temo skopiral definicijo (ali morda opis bruhanja); po mojem bi 'preživel', če bi namesto kopiranja tja le vstavil povezavo na tak opis; kakšen je bil 'greh' Klemn-a, pa nisem izvedel; ko sem bil naslednjič na forumu, je tisti del teme namreč že manjkal.

Ti trije profili - klemn, NOVI FOSIL, toni8 so torej izginili, Gregor.n, Tex in šari s podobno provokatorsko vsebino pa še vedno obstajajo. Priznam, da ne razumem, po kakšnem kriteriju je izbor za izbris profila tak... [/list]
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Ne Sep 02, 2018 05:37

Pred nekaj leti je al večkrat pisal o 'slovenceljnih' in Slovenčkih in kaj je zanje značilno.

Mene je izzvalo, ko se je odzval podobno po mojem opisu mojega razumevajočega odziva na težave z elektriko najete jadrnice (prej je bila tista vsebina v moji temi z opisom enotedenskega jadranja od Biograda na jug in nazaj, pa jo je moderator izločil v posebno temo) in napisal, da on nikoli ne bi 'požrl' česa podobnega in da je treba 'reči bobu bob'; tisto moje (ravnanje ali pojasnjevanje - po njegovem pa najbrž zagovarjanje - 'nežnejšega' ravnanja v temi) razglasil za 'Slovenčke' značilno in patetično.

Potem sem ga jaz solidno polomil v tem, da sem mu - in žal tudi forumu - dal doživeti, kako je, če jaz v razpravi z njim 'rečem bobu bob' na način, ki ga je (po mojem razumevanju) zagovarjal v tistem prispevku.

Izkazalo se je, da to - odgovarjanje na trdo in s poudarjenim egom, ki sem se ga tedaj za demonstracijo šel okrog pol leta - tudi tedaj ni bilo prav dobro za nikogar.

Sem še pridejo povezave na nekaj takih...

In mislim, da tudi od tedaj dalje nekaj ljudem na forumu gre še posebej na živce vsak moj, zlasti pa vsak moj daljši prispevek o čemerkoli...
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Ne Sep 02, 2018 05:54

@tule
kr en napisal/-a:...izpuščeni citati...
Dragi MT. Toliko, kot je bilo debilno prvotno vprašanje, je približno zanimiv tvoj odgovor. In predvsem v kontekstu. :roll:

Še bolj dragi kr en, kaj je komu zanimivo, je subjektivno.

Ampak če me že izzoveš, se bom odzval: Če nekdo piše reči, ki ne držijo (in to o treh imenih uporabnika sidranje zelo verjetno ne drži), in z njimi 'na videz avtoritativno na osnovi strokovnosti' utemeljuje, da je OK, ko je drugega člana foruma ozmerjal z debilom, bi se ti lahko odzval na tisto izjavo o debilu prej, kot s tem, da je zate moj prispevek (na povezavi na vrhu) nezanimiv.

Mislim, da je nekoč nekje (marsikje) na forumu tekla beseda tudi o tem, da naj prispevki ne bili žaljivi...

Ali pa morda misliš, da prispevki, kot je bil zgoraj omenjeni, delajo forum bolj zanimiv in boljši?
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Če Sep 13, 2018 08:03

Zadeva: Sidranje pri večji hitrosti?

kr en napisal/-a:
šari napisal/-a:MT.....je vse vredu :shock: :shock: :shock: :shock: :?:



:lol: :lol: :lol:

Nima zveze s tisto temo, drug komentar pa ni potreben.

Pa še en...
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Ne Sep 16, 2018 08:53

O priporočanju tablet - in drugih namigih na duševnostno zdravje članov foruma - sem v tej temi že pisal. Tudi o zahtevah, ki jih nekateri člani foruma imajo do drugih članov, pa se jih sami ne držijo - recimo, da naj vsi (razen njih?) pišejo le o tem, na kar se razumejo in o čemer imajo izkušnje, sem že pisal v tej temi, pa po prispevku na spodnji povezavi sodeč ni zadoščalo.

Zdaj pa moram paziti, kaj odgovorim na to, kar je tokrat napisal kr en, ker če napišem kaj napačnega, bom s tem brez dvoma škodoval sam sebi; verjetno pa tudi komu od tistih, ki bodo brali moj odgovor.
evovii napisal/-a:
kr en napisal/-a:Ajga !

Probajte se kakšnih 10 let normalno sidrat, pa zategnt sidro, da vidte, če drži. In potem uživati na barki. V tem času bo kdaj tudi mal pihnilo, pa boste videli, kako je treba odreagirat.

Pol spijte kak dober whiskey.

Po 10-ih letih, če boste še vedno imeli takšne ideje, probajte s tabletami. Če pa še to ne pomaga, pa opustite navtiko in predvsem socialna omrežja, da ne bi nabijali s takšnimi idejami še naprej normalnim morjeplovcem.

Podpis! Zdej bos pa sigurno zs dobu :roll: :twisted:


Ne vem, ali kr en ve, kaj pomeni to, kar je napisal.

Upam, da doslej nisi vedel.

Kaže pa, da je treba, da tisti, ki tako pišete in tisti, ki se strinjate, izveste.
Pred precej leti sem prejel svarilo nekoga, ki sem ga pobral ko je štopal, da če komu vedoma škoduješ - zlasti, če imaš kakšne posebne sposobnosti, in on jih je imel - se tega navzameš v taki meri, da postopno sam sebe uničiš.

Vem nekaj malega o zasvojitvah s sredstvi proti bolečinam po nesrečah in muki, da se take zasvojitve znebiš. Vem tudi nekaj malega o dolgi in često mračni zgodovini ravnanja z ljudmi z duševnostnimi težavami, pa nekaj malega o zgodovini in osnovah psihokemije. Tudi poznam nekaj ljudi, ki potrebujejo psihoaktivna zdravila, ter vsaj enega, ki so mu nekaj tovrstnega nekoč "dali preventivno", pa zdaj njegovo telo ne proizvaja več snovi, ki jo tisto zdravilo nadomešča, in ga zdaj dejansko trajno potrebuje...

Tudi sem poznal dovolj z alkoholom zasvojenih ljudi - večina tistih mojih let jih je že preminila, nekateri še živi se bolj ali manj uspešno trudijo abstinirati.

Če bi ti, kr en, o tem . o duševnostnih težavah, zasvojenostih in podobnem res kaj vedel in imel izkušnje - in še vedno malomarno svetoval ali želel nekomu, ki ti ni storil nič hudega, naj postane odvisen od psihoaktivnih snovi, potem nisi človek, ki bi te želel med Slovenci.

Močno upam, da ne veš in nimaš takih lastnih izkušenj.


Če veš, si ne želim naučiti se od teba kar koli, ker je karkoli bi se mogel naučiti od tebe, kontaminirano.


Če ne veš...
Če bi napisal, da ti želim, da te o tem, kaj pomeni tvoj lahkomiselni 'šaljivi' nasvet, pouči lastna izkušnja bodisi na tebi bodisi na kom, ki ti je mar, bi bilo to podobno ali pogosto huje, kot če bi želel, da ti kdo tak hitro umre.

Gledati koga, ki ti je drag, v katerem vse manj vidiš iskro razuma ali katerega njegovega dela - recimo sočutja - in pri tem lahko sploh ne veš, ali ta iskra ugaša, ali samo ne more več ven do tistih, ki jim je drag - to je lahko celo huje, kot gledati koga, ki ti je drag, ki je leta v siloviti bolečini ali pa - ko se ga spomniš zdravega in izjemnega - zbira sile za naslednji vdih, ti ne želim.


Vodil sem slepe po slovenski planinski transverzali in se pri tem veliko naučil, sodeloval sem z gluhimi, z nami jadra nekaj invalidov, ki jim ne delajo noge, ali jih nimajo, pomagal sem sem tudi rehabilitirati nekaj ljudem, za katere so napovedovali, da malo več ko da še naredijo nekaj korakov po sobi, pogojno, s pomočjo, do WC-ja... - pa je uspelo, da so bili potem nekateri med njimi še za desetletje spet v življenju ponovno popolnoma neodvisni.

Tudi ljudi, ki so bili zasvojeni s čim psihoaktivnim in se mučili tega rešiti, nekateri uspešno, nekateri ne - alkohol je bil za nekatere usoden - sem imel dovolj blizu, da sem pomagal poskušati preboleti posledice precej otrokom v bližini.

Ne želim ti nobene take izkušnje, ne lastne ne pri kom ki ga imaš rad.

Ampak ne pišite o rečeh, na katere se ne razumete. Tistim, ki tako neuko in lahkomiselno priporočate tablete in 'pošiljate koga v ustanove za pomoč pri duševnostnih težavah', svetujem, da se za nekaj časa pridružite za pomoč kaki ustanovi ali skupini, ki pomaga ljudem s težavami, in se pri njih tako teoretično kot praktično poučite, da ne boste več dajali takih butasto lahkomiselnih 'šaljivih' - ali pa, če že veste, kaj delate, peklensko zlonamernih - nasvetov.


Kot je tedaj tisti štopar posvaril mene, naj še jaz posvarim.
Ne vem, ali karma (da se ti vrne, kar počneš drugim) obstaja, ampak veliko vas je dovolj starih, da boste verjetno z mano vred dovolj stari za to, da nas lahko zadene Alzheimerjev proces prej, preden ga bodo znali preprečiti, in če se to zgodi, bomo dementni.

Pomislite malo, kako zdaj učite ravnati svojo okolico s takimi, in pomislite na to, da jih s tem učite, kako naj ravnajo z vami, ko se vam kaj podobnega zgodi.




Močno upam, da se kaj podobnega ne bo zgodilo ne vam, ne meni, in močno upam, da bo večini vas razmislek o tem zadoščal in da nikoli ne boste rabili lastne izkušnje, da vas izuči.

Večina na forumu - pa če vedo ali ne vedo zakaj - podobnih reči svojim bližnjim ne želi in jih tudi na forum ne piše. Tem najlepša hvala - in zdaj tudi vi veste več o tem, koliko je to, da tega ne počnete, vredno in dobro.

Tistim, ki ste pisali take prispevke - razmislite, kaj pove o vas, če jih boste pisali še dalje tudi zdaj, ko veste več, kaj taka 'šaljiva' reč v resnici pomeni. Če ste to prebrali, je izgovor 'saj nisem vedel, za vas minil.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Ne Sep 23, 2018 08:22

Zadeva: Hitrost vašega plovila

MareC napisal/-a:
mikele napisal/-a:Arimar 520, Evinrude e-tec 60, jaz, žena in trije otroci (17, 15, 10 let) + vsa roba, max 30 nm/h, povprečna poraba cca. 5,5l/h.


a ti misliš, da smo mi vsi IDIOTI al kaj , daj se umiri :twisted: :twisted:
mikele je napisal podatke, ki potrebujejo pojasnilo, ampak po napisanem sodeč ni on tisti, ki bi se moral pomiriti. Poleg tega mikele - novinec na forumu - od starega in na morju izkušenega člana foruma ni dobil nobenega pojasnila, kaj naj bi bilo z njegovo objavo narobe.

Jaz ne bom izgubljal živcev, s privoščljivomi smeško-ti VPIL nanj provokacij kaj da si misli o meni (ko ima najbrž v mislih svoj čoln in ne nas, ki bomo prispevek brali). Namesto tega bom v tisti temi vprašal, kako je prišel do takega podatka.

Še nekaj... mikele je v času nastanka tegale imel le tri objave
  • dve jedrnati s pojasnilom, zakaj se razlepljajo spoji na - predvsem nekaterih kitajskih - gumenjakih tule.
  • tisto o tem, koliko gre njegov arimar in koliko porabi
V tretjem - vljudnem in čitljivem - prispevku je vprašljiv podatek - in stručko za gumenjake in moderator tem delu foruma - izgublja živce nad tem tretjim - in hkrati priporoča napadenemu piscu vljudnega prispevka, naj se pomiri.

Kaj neki te je tako razburilo? Je problem, če se na forum prijavi kdo, da bi dodal pojasnilo, namesto da bi v začetku ponižno spraševal? Je mogoče problem, da pri tistem pojasnilu vsaj na hitro ni videti nič, kar bi bilo vsebinsko narobe? Je problem, če se na forum oglasi še kdo, za katerega je mogoče domnevati, da bi se lahko razumel na PVC?

Taka dobrodošlica - še posebej če bi samo pri taki ostalo - novincu na forumu najbrž ne bo priljubila foruma - in vse prepogosti taki odzivi do novincev so verjetno razlog, da forum redno spremlja le nekaj sto članov, čeprav je registriranih nekaj tisoč. To se da hitro videti iz statistike pristopov na teme.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
šari
Kapitan
Prispevkov: 188
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:55

Re: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

OdgovorNapisal/-a šari » Ne Sep 23, 2018 13:33

MT....dobra stran zate,samo tako naprej,ne motiš foruma,kar tu piši :lol: :lol: :lol:
lp.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Splošno o sarkastičnih, sardoničnih in podobnih komentarjih

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Sep 26, 2018 05:34

Splošno o sarkastičnih, sardoničnih in podobnih provokativnih komentarjih
Zlasti novinci na forumu - pa ne le oni - pri takih izgubljajo čas z ugibanjem, ali je zapisano resno ali ne (uporabniki teh 'tehnik' se včasih potrudijo in so ponosni na to, kako so prepričljivi pri skrivanju namiga, recimo kaj slabega pripisujejo 'tarči' svojega pisanja pod navidezno pohvalo). Včasih, zlasti če novinci spregledajo sarkazem in uganejo narobe (recimo ko je pisec takega odgovora mnenja, da 'neumno vprašanje' zasluži zlonameren odgovor), so posledice lahkomiselnega 'smešnega' navodila lahko tudi resne, ampak ne kaže, da je piscem takih take kolateralne škode mar.

Največkrat je najbrž cilj pogostih uporabnikov te 'tehnike' odgovarjanja na forum onemogočiti temo ali katerega od ostalih piscev. Primeri: klik klik klik klik klik klik

Zlonamerno provokativni komentarji
Sama provokativnost ni nujno slaba: beseda pomeni pobudo, recimo da sogovornik sam pride do rešitve ali sklepa, ne pa da mu jo je treba povedati. Zlonamerna provokativnost pa je, če zlonamerni provokator zapiše - ali spretno namiguje tako, da je težje pokazati, kaj je z njegovim pisanjem narobe - na pripisane slabe lastnosti tarče, pripisane slabe lastnosti česa, kar je tarča izjavila, napisala ali naredila. Pri tem so zapisane ali namignjene trditve često ali neresnične z vednostjo provokatorja (laže), ali pa mu ni mar za resničnost (ni preveril in upa, da je zadel, v bistvu mu je pa vseeno). Cilj je verjetno, da bi tarči povzročili, da se začne ukvarjati z obrambo pred trditvami v zlonamerni provokaciji, namesto da nadaljuje s tem, kar je počela prej (recio z vsebino teme na forumu). O različnih možnih motivacijah zlonamernih provokatorjev pa kdaj drugič (takrat pride sem povezava tja). Primeri:

Namerno kvarjenje tem na forumih
Za namerno kvarjenje tem na forumih v splošnem - in ljudi, ki to počno - je nekaj vzdevkov, recimo Troll. V politiki je znan temu soroden postopek - recimo za oviranje/preprečevanje sprejetja kakega zakona - z dolgim navajanjem nerelevantnih besed, ki utrudijo 'nasprotnike'. Stranski učinek (lahko tudi nameren) tega je omejitev časa govorcu - npr. v parlamentu - s poslovnikom, kar potem ovira ali tudi preprečuje vsebinsko pojasnitev predmeta, o katerem se sklepa, s tem pa poslabšuje kakovost ukrepov organa, ki se mu to zgodi. To se žal dogaja tudi na tem forumu. Primeri:

Često to delajo v krdelu.
Takemu dogajanju - ko se skupina spravi na enega, zlasti če to ponavlja in/ali je sistematično, pravijo tudi bully-ing.
Primeri na forumu:
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Sarkastični, sardonični prispevki in druge provokacije - primer

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Sep 26, 2018 05:53

Sarkastični, sardonični prispevki in druge provokacije - primer

Zadeva: Sidro
MareC napisal/-a:
Matejc napisal/-a:
neptuno napisal/-a:Aha,torej kolk stane oglas?

lp Neptuno


Prosim kontaktriaj admin-a

Lp MatejC


ti kmet a ne veš, da so taki najbolj ohrni :mrgreen: za tisti šrauf, ki ga je dodal na pokopirano sidro :twisted:

Kaj vse je s tem komentarjem MareC narobe
  • kmet - zloraba izraza kmet za žaljivko - na videz naslovljen na Matejc-a, in na videz šaljivo
  • taki so najbolj ohrni :mrgreen:
    Žaljivo s stereotipnim pripisovanjem skoposti; sodeč po tem kar MareC brez poznavanja pripisuje meni, stereotipno in brez dejanskega poznavanja člana neptuno.
  • nepoznavanje tega, kaj je inovacija (za primer patent pri sidru Bruce) - ali, kar je verjetno, če ve, kaj je inovacija, zlonamernost
  • za tisti šrauf, ki ga je dodal na prekopirano sidro
    sidro ni prekopirano - sidro je vzeto za osnovo za nadaljnji razvoj. O razvoju sider skozi zgodovino in kaj je bila osnova za katero velikih, pa tudi malo manj velikih - sprememb bi morala biti več ko ena povezava v kazalu Sidranje v forumovi Bazi znanja
  • za tisti šrauf, ki ga je dodal na prekopirano sidro
    Le ena od reči, ki so bile inovativne pri tem sidru, je, da vijak le 'zaklene' sestavljena dela, ni pa osnovna povezava med 'steblom' in 'lopato' sidra, ki prenaša večino sil. Seveda je tudi zdaj lahko namigovati, ko je bila tema z opisom inovacij (ta inovacija ni bila edina) - in pripomb članov foruma, ki jih je motilo, da pri Mantus-u sile - in sunke, ki včasih povzročajo utrujenost materiala - nosijo vijaki
  • :twisted:
    Ta smeško je ustrezen: ko kazalec na strani za pisanje in urejanje prispevkov pokaže nanj, se prikaže besedilo "Twisted Evil". Ves ta - kratki - prispevek je tak, provokativno zlonameren.
Verjetno je tu potrebno še eno pojasnilo... Ne spravljam se na morjeplovca MareC, poznavalca gumenjakov in plovbe z njimi, ribiča in potapljača na dah, fotografa in novinarja. V vsem tem je - kolikor lahko sodim - dober.

Spravljam se le na tak tip njegovih in drugih podobnih prispevkov na forum.

Žal ta ni edini tak v zadnjem času... klik MareC, lepo prosim, piši dobre prispevke
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Sep 26, 2018 07:56

Zadeva: Sidro

MareC napisal/-a:
alesjo napisal/-a:
neptuno napisal/-a:Tale scena,okužena s foušijo me ne zanima več....

Tu ni popolnoma nobene foušije in tudi nima za kaj bit, ta sidra so bila že davno projektirana izelana ter prodajana na tržišču, če pa želi kdo to kao nekaj izboljšat naj si zase to naredi,ker neko kopiranje mi meni gre osebno, oprostite izrazu, močno na kurac, če kaj narediš napravi nekaj kar še ni bilo nikjer videno, to kar se tu nekaj dokazuje je čisto navaden otroški vrtec.


Alesjo si že goden, da pristaneš med manj dobrimi prispevki našega veleuma in računalniškega guruja Marjana Tomkija :twisted: Marjan čakam kaj boš odgovoril in prosim ne zamujaj tokrat :roll: :mrgreen:


"twisted roll" MareC, kolikor vem alesjo ne piše slabih prispevkov.

Tu se sicer ne strinjam z njim v celoti - kot se on ni s polancem v celoti za utež.

Ampak o tem nima nobenega smisla v oglasih, ker bo Matejc mogoče - po veljavnem protokolu - spet pobrisal temo, niti v manj dobrih prispevkih, ker verjetno bodo dobri; zato je o tem smotrno nadaljevati v kateri od tem o sidranju.

In to, da nima smisla, veš - oziroma si vsaj vedel nekaj prispevkov nazaj v isti temi Sidro v oglasih:
MareC napisal/-a:
Grega295 napisal/-a:Torej, Neptuno je sprojektiral in naredil svoje sidro. Namesto, da bi se ga sprejelo, da prikaže, zapiše kako je to počel, kar bi bilo vsekakor zanimivo, se je njegove prispevke pobrisalo, češ, da reklamira. Enako kot kakega preprodajalca.
Slovenceljstvo brez primere. In ta isti kmet bo tudi tale prispevek kaj kmalu pobrisal.


Grega pišeš neumnosti!
Če bi ta mojster sidrar dal to v pravo rubriko mu verjetno ne bi nihče nič očital
isto kot Banapartovo reklamiranje iznajdbe tople vode na 55 straneh, ki se vlečejo kot jara kača, v bistvu gra pa za reklamo sidra Storm, enako bi se lahko Neptuno potrudil

Označil MT.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4390
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

Re: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Sr Sep 26, 2018 08:16

Se mi je zdel dons ponoč mal zlo svetlo spet...
https://medisken.si
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Okt 19, 2018 08:09

Kaže, da je - upam, da ne za trajno - na forumu Morjeplovec prevladal vpliv ljudi, ki pišejo take prispevke, kot sem jih jaz pokazal že v tej temi, in Tex-ovega nasveta o brisanju neželenih tem: MareC s podobnim mnenjem o brisanju je letos prejel moderatorske pravice v forumu Gumenjaki, meni pa so bile - ko sem včeraj napisal odgovor na vprašanje, kje je Daki, odvzete moderatorske pravice povsod, kjer sem jih imel.

Po mojem so bili povod za to moji odgovori v temi "kje je Daki", kjer sem med ostalim napisal, da je bilo tisto ravnanje po mojem mnenju napaka (in to na več načinov in iz več razlogov). V temi je bilo več podobnih mnenj, da je to napaka, več ostalih članov foruma, tudi starih (2010 mislim vsaj eden). To mnenje je zdaj izbrisano, kar je po mojem tudi napaka.

To, da so mi bile odvzete moderatorske pravice v BZ, seveda pomeni, da ne bo več posodobitev kazal (ne dodajanja novih povezav ne popravila tistih, ki prenehajo delovati), in podobno ne bo več popravil povezav pri prikazu slik v podforumu naša plovila, podobno kot ko po omejitvi časa za spreminjanje svojega prispevka v podforumu 'Zanimive poti...' nisem več mogel urejati svojih prispevkov - nisem mogel več ne dodajati, ne popraviti povezav v kazalu na dalj časa zanimive teme.

Seveda nisem nepogrešljiv, saj nihče ni, ampak mislil sem, da bom ta kazala lahko vzdržaval še kako desetletje ali dve, pa je admin odločil drugače.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
tyson

Re: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

OdgovorNapisal/-a tyson » Pe Okt 19, 2018 09:13

gregor.n napisal/-a:Se mi je zdel dons ponoč mal zlo svetlo spet...


Zakaj pa hodiš okol ponoči? Ti kaj ne da spat? :lol:
tyson

Re: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

OdgovorNapisal/-a tyson » Pe Okt 19, 2018 09:23

Tole z Dakijem je Šlamparija!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta